شمار مبتلایان به کرونا از مرز 3.5 میلیون و شمار فوتی‌ها از ربع میلیون گذشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنا به گزارش آماری رویترز علی‌رغم کاهش میانگین مبتلایان و فوتی‌ها نسبت به اوج آن در ماه گذشته، تا شامگاه یکشنبه 3 ماه مه 2020 شمار مبتلایان به ویروس جدید کرونا در نقاط مختلف جهان از مرز 3.5 میلیون نفر و تعداد فوتی‌های مبتلا به کرونا هم از ربع میلیون تن گذشت.

این در حالی است که اغلب موارد مبتلایان و فوتی‌ها در روزهای اخیر در آمریکای شمالی و کشورهای اروپایی گزارش شده اما این آمار در کانون‌های انتشار کوچکتری در آمریکای لاتین، آفریقا و روسیه رو به افزایش است.

بنا به گزارش رویترز که با استناد به اطلاعات دولتی و رسمی تهیه شده تنها در 24 ساعت گذشته 84004 نفر در جهان به ویروس کرونا مبتلا شدند که با این وجود شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا به بیش از 3.5 میلیون افزایش یافته است.

از طرفی دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه یکشنبه به وقت محلی آمریکا گفت که واکسن کرونا در پایان سال 2020 در دست خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فرانس پرس دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در گفتگویی اختصاصی با «فاکس نیوز» در مقابل مجسمه آبراهام لینکلن در«نشنال مال» پارک واشینگتن گفت؛«ما خیلی مطمئن هستیم از این که در پایان سال واکسن به دست خواهیم آورد، با پایان سال».

علاوه بر این کشورهای اروپایی پس از آن که از نظر تجهیزات و روش‌های افزایش ظرفیت پذیرش موج‌های بیماران کرونایی بسیار مجهز شدند، تصمیم گرفتند تا تدابیر ممنوعیت‌های اعمال شده علیه شهروندان‌شان را به طور تدریجی کاهش دهند.

از سویی اسپانیا عملا روند برداشتن ممنوعیت‌ها از سر ساکنان این کشور را طی مراحل معینی تا پایان ماه آینده آغاز کرده است.

در همین راستا دولت اسپانیا مجددا بر ضرورت ادامه پایبندی به اقدامات پیشگیرانه مانند زدن ماسک و پایبندی به فاصله‌گیری اجتماعی که از امروز دوشنبه در وسایل نقلیه عمومی الزامی می‌شود، تاکید کرد.

تمامی شهرهای ایتالیا نیز در چارچوب تدابیری که از 2 روز پیش در شمال این کشور آغاز شده از امروز با بازگشایی مغازه‌ها، اجازه دادن به انجام دیدارهای خانوادگی و تجمع به تعداد محدود، ممنوعیت‌های اعمال شده را کاهش می‌دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید