شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان نزدیک به سه هزار نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وحید مجروح معاون وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان دوشنبه 4 مه در نشست خبری در کابل گفت، در 24 ساعت گذشته 190 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که در مجموع آمار مبتلایان به ویروس کرونا به دو هزار 894 نفر رسید.

به گزارش آریانانیوز، مجروح اضافه کرد، در 24 ساعت گذشته پنج بیمار کرونا در افغانستان جان باخته و 52 بیمار دیگر بهبود یافته اند که تا کنون در مجموع 90 نفر بر اثر ویروس کرونا در این کشور جان باخته و 397 نفر دیگر مصاب به این ویروس بهبود یافته اند.

مجروح ادامه داد، موارد مثبت تازه شامل 41 مورد در پکتیا، 30 مورد در هرات، 25 مورد در کندهار، 24 مورد در کابل، 17 مورد در بلخ، 13 مورد در ننگرهار، 11 مورد در لغمان، 9 مورد در فراه، شش مورد در سرپل، پنج مورد در کنر، دو مورد در پکتیکا، سه مورد در زابل، و در ولایت های خوست، ارزگان، هلمند و نیمروز یک – یک مورد می شوند.

وی اظهارکرد، بانک جهانی و سازمان جهانی صحت بیش از صد میلیون دالر کمک کرده اند. در همین حال، سازمان جهانی صحت اعلام کرده که این پول های کمکی در بخش های بلند بردن ظرفیت تشخیص و لابرتوار، تهیه مواد تشخصیه ویروس کرونا و همچنان بلند بردن ظرفیت کارمندان صحی در افغانستان به مصرف خواهد رسید.

گفتنی است که وزارت صحت عامه افغانستان روز گذشته اعلام کرده بود که میزان مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور 12 درصد افزایش یافته است.

هم چنان وزارت امور داخله افغانستان یکشنبه هفته جاری تایید کرد، منیر محمد منگل معاون امنیتی سابق این وزارت بر اثر ویروس کرونا جان باخت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید