روح‌الله زم برای چهارمین بار به دادگاه رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

چهارمین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده روح الله زم، مدیر سابق کانال تلگرامی آمدنیوز در حالی برگزار شد که هنوز جزئیات این جلسه منتشر نشده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری ایسنا، چهارمین جلسه دادگاه روح‌الله زم مدیر کانال جنجالی آمدنیوز در شعبه 15 دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی برگزار شد.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، 14 اکتبر 2019، در بیانیه‌ای از دستگیری این روزنامه‌نگار خبر داد.

تاکنون جزئیات سه جلسه دادگاه این پرونده رسانه‌ای شده است. 16 فوریه 2020، در دومین جلسه این دادگاه «نماینده حقوقی معاونت حقوقی نهاد ریاست‌جمهوری، نماینده حقوقی وزارت ورزش و جوانان، نماینده حقوقی بانک تجارت، وکیل ابراهیم اسلامی، حمید شیرمحمدی»، شکایت خود از زم را ارائه کردند.

در اولین جلسه دادگاه زم، عناوین کیفرخواست شامل 17 بند اتهامی بود که در سومین جلسه دادگاه که در تاریخ 24 فوریه 2020، برگزار شد، او در دفاع از خود اتهام «افساد فی الارض» را قبول نکرد.

در حالی که وزارت خارجه فرانسه با انتشار بیانیه‌ای و با اشاره به اینکه زم در آن کشور پناهنده بوده، بازداشت او را محکوم کرد، روزنامه فیگارو در گزارشی به احتمال همکاری دولت فرانسه در دستگیری روح‌الله زم اشاره کرد و از امکان آزادی فریبا عادلخواه و رولاند مارشال؛ دو فرانسوی محبوس در ایران، در قبال این همکاری خبر داده بود.

سازمان گزارشگران بدون مرز در 14 فوریه 2020، نسبت به احتمال صدور حکم اعدام برای روح‌الله زم هشدار داد و ابراز نگرانی کرد. این سازمان با اشاره به محاکمه روح‌الله زم توسط قاضی صلواتی اعلام کرد، به دلیل اینکه در میان اتهامات وی «مفسد فی الارض» و «جاسوسی» گنجانده شده مطابق قانون مجازات اسلامی می‌تواند مجازات اعدام را در پی داشته باشند، سازمان گزارشگران بدون مرز از گزارشگران ویژه سازمان ملل خواست تا نسبت به این موضوع اقدام کنند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید