تصویری؛ دولت افغانستان 98 زندانی دیگر طالبان را آزاد کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

دفتر شورای امنیت ملی افغانستان دوشنبه 4 مه اعلام کرد، 98 زندانی دیگر طالبان به منظور تلاش ها برای صلح و مهار کرونا از زندان آزاد شدند.

این دفتر با نشر اعلامیه ای نوشت: «روند رهایی زندانیان طالبان براساس فرمان رئیس‌جمهور غنی، با در نظر داشت وضعیت صحی، سن و مدت مجازات باقی‌مانده آنان، به‌عنوان بخشی از تلاش‌ها برای صلح و مهار کرونا ادامه دارد».

براساس این اعلامیه، این زنداینان طالبان دیشب(شامگاه یکشنبه) از زندان پلچرخی کابل آزاد شدند که تا کنون در مجموع 748 زندانی طالبان توسط دولت افغانستان آزاد شده‌اند.

در این اعلامیه ذکر شده: «دولت جمهوری اسلامی افغانستان تعهد دارد تا راه را برای آتش‌بس دائمی و صلح پایدار در مذاکرات با طالبان هموار نگه دارد».

در همین حال، گروه طالبان نیز اعلام کرده که تا کنون 112 زندانی دولت افغانستان را آزاد کرده اند. نمایندگان طالبان می گویند، براساس امضای توافقنامه صلح با امریکا، باید پنج هزار زندانی شان و یک هزار زندانی دولت افغانستان آزاد شوند پس از آن مذاکرات بین الافغانی شروع خواهد شد.

گفتنی است که زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان اخیراً اعلام کرد، مبادله زندانیان و کاهش خشونت سریع‌ترین وسیله برای آتش‌بس دایمی در افغانستان است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید