ترامپ: در پایان سال جارى واکسن کرونا خواهیم داشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا شامگاه یکشنبه 3 ماه مه 2020 به وقت محلی آمریکا گفت که واکسن کرونا در پایان سال 2020 در دست خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری فرانس پرس دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده در گفتگویی اختصاصی با «فاکس نیوز» در مقابل مجسمه آبراهام لینکلن در«نشنال مال» پارک واشینگتن گفت؛«ما خیلی مطمئن هستیم که در پایان سال واکسن به دست خواهیم آورد، با پایان سال، می‌گویند، باید این را نگویی، من آن چیزی که باور دارم می‌گویم».

او ادامه داد: «ما به شدت تلاش می‌کینم و گمان می‌کنم که تعدادی از گروهای تولید دارو خیلی نزدیک شده‌اند».

ترامپ در پاسخ به سؤالی درباره واکنش او به کشوری که پیش از ایالات متحده آمریکا واکسن تولید خواهد کرد، جواب داد «برایم مهم نیست. تنها می‌خواهم به واکسنی موفقیت‌آمیز دست یابیم. اگر کشوری دیگر به واکسن دست یابد کلاهم را برخواهم داشت».

رئیس جمهوری آمریکا برای اجازه دادن به ازسرگیری فعالیت‌های کشورش به طوری بسیار هوشیارانه ولی «در سریع‌ترین زمان ممکن» ابراز تمایل کرد.

ترامپ در عین حال نسبت به افق‌های اقتصادی کشورش ابراز خوشبینی کرده و پیش‌بینی کرد که سال 2021 سال «شگفت‌انگیزی» باشد.

او همچنین مجددا از تصمیماتش در آغاز شیوع پاندمی کرونا دفاع کرد و گفت:« بر این باورم که ما جان میلیون‌ها نفر را نجات دادیم».

رئیس جمهوری آمریکا افزود که تلاش‌هایش را به کار خواهد برد تا مدارس و دانشگاهها در سپتامبر آینده بازگشایی شوند.

از سویی دانیال اودی مدیر آزمایشگاه گلعاد آمریکا یکشنبه تاکید کرد که واشینگتن صادرات داروی رمدسیویر که تاکنون در آزمایش‌های بالینی باعث بهبودی تعداد زیادی از مبتلایان به COVID-19 شده که حالت‌های وخیمی داشته‌اند را به تعویق نخواهد انداخت.

دانیال اودی به تلویزیون سی بی اس گفت:« بر این باورم که ما با دولت آمریکا برای خدمت رسانی به بیماران اینجا در ایالات متحده آمریکا هماهنگ هستیم» و همچنین بیماران «در دیگر کشورهای جهان».

مدیر شرکت داروسازی گلعاد در واکنش به سؤال یک زن خبرنگار درباره امکان صادرات (داروی رمدسیویر» جواب داد: «بله هزاران دوز را برای انجام آزمایش‌های بالینی صادر کردیم به ویژه طی برنامه‌ای که امکان مصرف داروهایی را می‌دهد که هنوز به طور رسمی با مصرف آنها موافقت نشده است».

اداره غذا و داروی ایالات متحده آمریکا جمعه با مصرف داروی رمدسیویر در وضعیت‌های فوق‌العاده موافقت کرد.

به موجب این موافقت اداره غذا و داروی آمریکا اجازه داد برای معالجه بیماران مبتلا به ویروس کرونا که در وضعیت وخیمی هستند، بدون این‌ که بخشی از برنامه انجام آزمایش‌های بالینی باشند از داروی رمدسیویر استفاده شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید