مناجات مشترک شیخ الأزهر و پاپ برای رفع بلای کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دکتر احمد الطیب شیخ الأزهر و پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان با استقبال از دعوت "کمیته عالی برادری انسانی" برای دعا و مناجات برای رفع بلای کرونا، اعلام کردند در این مراسم که روز پنج‌شنبه 14 می 2020 برگزار می‌شود، شرکت می‌کنند.

شیخ الأزهر در مطلبی در صفحه فیسبوکس نوشت: «به فراخوان نیکویی که کمیته عالی برادری انسانی برای دعوت از مردم سرتاسر جهان برای دعا و مناجات و انجام کارهای نیکو به این امید که خدا بحران کرونا از بشریت دور کند، استقبال می‌کنم.»

شیخ احمد الطیب افزود: «از همه برای مشارکت در این فراخوان و تضرع صادقانه به درگاه خداوند برای رفع شر این بلا و موفقیت تلاش‌های پزشکان و دانشمندان برای یافتن دارویی که به این بحران پایان دهد، دعوت می‌کنم.»

در سوی دیگر پاپ فرانسیس هم اعلام کرد: «دعا یک ارزش جهانی است و از دعوت کمیته عالی برادری انسانی در زمینه اتحاد مومنین همه ادیان در 14 می با دعا، روزه و کارهای نیک استقبال می‌کنم.»

رهبر مسیحیان جهان از همگان خواست دعا کنند خداوند به انسان کمک کند بر بحران کرونا فائق آید.

پاپ فرانسیس گفت: «14 می را به یاد داشته باشید. همه مومنان با هم متحد خواهند شد؛ مومنان همه دین‌های مختلف، تا دعا کرده، روزه گرفته و کارهای نیک انجام دهند.»

کمیته عالی برادری انسانی از پیروان همه ادیان خواست در روز پنج‌شنبه 14 می 2020 برای بشریت دعا کنند. این کمیته از رهبران دینی سرتاسر جهان خواست به این دعوت لبیک گفته و از پیروان خود بخواهند به این ندای انسانی پاسخ مثبت بدهند.

این کمیته در بیانیه‌اش از همگان خواست «به درگاه خداوند تضرع کنید تا بشریت را به [مسیر] امنیت، ثبات، سلامتی و پیشرفت بازگرداند و پس از پایان این بحران، جهان ما، جهانی انسانی‌تر و برادرانه‌تر از هر زمان دیگری باشد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید