مرگ 1453 نفر از مبتلایان به کرونا در آمریکا طی 24 ساعت گذشته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

براساس آخرین آماری که دانشگاه جان هاپکینز روز یکشنبه 3 مه 2020 منتشر کرد، 1453 نفر در ایالات متحده آمریکا طی 24 ساعت گذشته بر اثر بیماری کرونا جان خود را از دست دادند.

طبق گزارش این دانشگاه، با افزایش این تعداد فوتی‌های جدید ، تعداد قربانیان بیماری کرونا در ایالات متحده آمریکا به بیش از 66 هزار نفر رسید.

دانشگاه جان هاپکینز در آخرین گزارش خود از ابتلای بیش از 1.1 میلیون مورد به کرونا و مرگ 66.224 نفر بر اثر این بیماری خبر داده است.

طبق این گزارش افزایش این تعداد از مرگ و میر نسبت به آمار روز شنبه، 2٪ افزایش داشته است.

برغم افزایش تعداد قربانیان، اما ایالت های فدرال آمریکا برای محدود کردن اقدامات قرنطینه تلاش می‌کنند.

سازمان غذا و داروی آمریکا برای تنظیم بازار دارو مجوزی صادر کرد که به موجب آن دولت آمریکا اجازه دارد که بازار داروی آزمایشی «Ramsdevir» كه به گفته این نهاد می‌تواند به درمان بیماران كمک کند را به طور کامل در کنترل داشته باشد.

با رفع برخی محدودیت‌های قرنطینه در 35 ایالت از 50 ایالت ایالات متحده آمریکا، فعالیت‌های اقتصادی در این کشور به تدریج آغاز می‌شود.

این در حالی که مردم ایالت‌هایی دیگر که هنوز در قرنظینه هستند برای رفع محدودیت‌ها و بازگشایی ادارات و اماکن کار و فعالیت اقتصادی طی روزهای گذشته دست به تظاهرات زده بودند.

ثبت دو مورد ابتلا به کرونا در چین

در چین که خواستگاه ویروس کرونا است، اما اوضاع به کلی فرق کرده است. کمیسیون بهداشت ملی این کشور روز یکشنبه اعلام کرد که طی 24 ساعت گذشته تنها دو مورد ابتلا به بیماری کرونا در این کشور ثبت شده است.

به گفته کمیسیون بهداشت چین هر دو مورد از خارج وارد این کشور شده بودند وهیچ موردی در داخل گزارش نشده است.

کمیسون بهداشت ملی چین همچنین روز گذشته 12 مورد بدون بروز علائم بیماری را ثبت کرده است که این تعداد نسبت به 20 مورد بدون علائم روز قبل، روند نزولی داشته است.

تعداد کل مبتلایان در چین که به طور رسمی تاکنون تأیید و ثبت شده است به 82877 نفر رسید . این کشور هیچ تلفات جدیدی را ثبت نکرده است و تعداد کل قربانیان را 4633 نفر اعلام کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید