حسن روحانی: مساجد در 30% مناطق ایران از دوشنبه (فردا) بازگشائی می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

حسن روحانی رئیس جمهوری ایران، روز یکشنبه 3 مه، اعلام کرد مساجد کشورکه از اواسط ماه مارس در راستای مبارزه با شیوع کرونا بسته شده، از فردا، دوشنبه 4 مه در 30 % مناطق بازخواهند شد.

روحانی در سخنان امروز خود در جلسه ستاد ملی مدیریت و مقابله با بیماری کرونا که از تلویزیون دولتی پخش شد، گفت: «مساجد 132 شهرستان که شرایط منطقه سفید و کم خطر دارند با رعایت پروتکل های بهداشتی از فردا بازگشایی می‌شود و از این هفته نماز جمعه‌ در این شهرستان‌ها برگزار می‌شود».

براساس تقسیمات اداری در ایران، 434 شهرستان وجود دارند که از 31 استان استان منشعب شده اند.

روحانی افزود: «در این شرایط، جایگاه رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی از لحاظ طبقه‌بندی از نماز جماعت با آن ثواب‌های مستحبی که بیان و تاکید شده است، بالاتر است».

وی توضیح نداد كه كدام استانها مشمول این تصمیم جدید خواهند شد و همچنین شمار مساجد مجاز به باز گشایی در دوشنبه ( فردا)4 مه را معین نکرد.

پیش بینی می‌شود تهران، مشهد و قم که بالاترین آمار ابتلاء و مرگ و میر ناشی از کرونا در ایران را به خود اختصاص داده اند، از دایره شمول این بخشنامه، استثناء شده باشند.

گفتنی است ایران درمیان دیگر کشورهای خاورمیانه، متحمل بیشترین ضرر و زیان ناشی از همه گیری کرونا شده است.

کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، در بیانیه ای که از تلویزیون دولتی پخش شد، عنوان کرد که پس از ثبت 65 مورد جان باخته جدید در بیست و چهار ساعت گذشته، شمارجان باختگان ناشی از کووید19 به 6156 نفر افزایش یافت و تعداد مبتلایان به 96448 مورد رسیده که 2787 مورد آن‌ها در وضعیت بحرانی قرار دارند.

از سوی دیگر بر اساس گزارش رسانه های داخلی ایران، استان های جنوبی کشور؛ به ویژه منطقه اهواز، شاهد شیوع گسترده کرونا هستند تا جائی که مسئولان امور، در حال بررسی اعلام وضعیت کاملا بسته و قرنطینه کامل در این منطقه می‌باشند.

در این رابطه علی احسان پور، سخنگوی دانشکاه اهواز، نسبت به شیوع انفجار آمیز پاندمیک کرونا در استان خوزستان، هشدار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید