جانسون: وقتی در بخش ICU بستری شدم پزشکان برای اعلام خبر مرگم آماده شده بودند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا روز یکشنبه 3 مه طی اظهاراتی در باره روزهایی سختی که در بیمارستان برای معالجه از بیماری کرونا پشت سر گذاشت، گفت، پس از اینکه اوضاع سلامتی‌ام وخیم‌تر شد و مرا به بخش مراقبت‌های ویژه «ICU»، انتقال دادند، تیم پزشکی ناظر برای اعلام خبر مرگم خود را آماده می‌کرد.

جانسون در مصاحبه‌ای با روزنامه «ذ سان یاندی» گفت: «واقعاً لحظه بسیار سختی بود، منکر آن نیستم. تیم پزشکی برای تعامل با مسئله مرگ احتمالی من یک استراتژی شبیه سناریویی که برای مرگ استالین بکار رفت، در دست داشتند».

او اضافه کرد: «من از برنامه‌های شرایط اضطراری که برای مرحله بعد از مرگ من تدارک دیدند، آگاه بودم. پزشکان همه آمادگی‌ها برای انجام کارهایی که پس از بدتر شدن اوضاع باید اجرا می‌کردند را داشتند».

جانسون گفت: «همیشه از خود می‌پرسیدم چگونه می‌توانم از مشکل کرونا خارج شوم؟ با این حال هرگز فکر نمی‌کرد که خواهم مرد».
بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا که به بیماری کرونا مبتلا شده بود روزهای ششم، هفتم و هشتم آوریل را به علت وخیم شدن حالش در بخش مراقبت‌های ویژه گذراند او روز نهم آوریل با بهبودی نسبی به بخش عمومی انتقال یافت.

جانسون 50 ساله حدود دو هفته به علت مثبت بودن تست کرونا در خانه و تحت قرنطینه شخصی قرار داشت، اما با وخیم‌تر شدن حالش به بیمارستان سنت توماس لندن منتقل شد و یک روز بعد، یعنی دوشنبه ششم آوریل، به بخش مراقبت‌های ویژه این بیمارستان فرستاده شد.

با وجود بستری شدن او در «آی‌سی‌یو» طی سه روز دفتر نخست‌وزیری بریتانیا در آن روزها اعلام کرد بوریس جانسون نیازی به استفاده از دستگاه کمک تنفسی نداشته و تنها برای نظارت دقیق وضعت جسمی‌اش تحت مراقبت‌های ویژه قرار گرفته است.

جانسون روز دوشنبه گذشته یک ماه پس از آزمایش مثبت ویروس کرونا و معالجه او در بیمارستان، دوباره به کار خود بازگشت. جانسون از اواخر ماه مارس به مدت 10 روز در قرنطینه منزلی در داونینگ استریت محل زندگی نخست وزیری بریتانیا گذراند، اما سپس به بیمارستان سنت توماس در لندن منتقل شد و در آنجا تحت درمان قرار گرفت.

در زمان بستری جانسون در بیمارستان و بخش «آی‌سی‌یو»، دامنیک راب، وزیر خارجه مسئولیت اداره دولت را در دست گرفته بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید