ترامپ: خوشحالم کیم جونگ اون برگشته

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری ایالات‌متحده آمریکا گفت که خوشحال است حال کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی خوب است.

ترامپ پس از آنکه رسانه‌های رسمی کره شمالی تصاویری از رهبر این کشور در پیونگ‌یانگ منتشر کردند، در صفحه توئیترش نوشت: «من شخصا خوشحالم او را دوباره می‌بینم و حالش خوب است.»

Advertisement

کیم روز جمعه و پس از 3 هفته غیبت در انظار عمومی ظاهر شد. در این مدت شایعات متعددی درباره احتمال مرگ او در نتیجه یک عمل جراحی قلب منتشر شد.

رهبر کره شمالی که ترامپ او را بارها «مرد موشکی» نامیده، خوشحال و خندان در مراسم افتتاح یک کارخانه سیمان در نزدیکی پیونگ‌یانگ ظاهر شد. براساس تصاویر منتشر شده در رسانه‌های کره‌ای، تعدادی زیادی هم در این مراسم حضور داشته با در دست داشتن پرچم کره‌شنالی، رهبر این کشور را تشویق کردند.

برهمین اساس کیم به همراه خواهرش، که از او به عنوان محتمل‌ترین گزینه جانشینی نام برده می‌شود، در این مراسم شرکت کرده و در میان تشویق حاضران شخصا روبان افتتاح را برید.

پیش از این وبگاه "دیلی‌ان‌ک" که از سوی افراد جداشده از کره‌شمالی اداره می‌شود، اعلام کرد بود کیم جونگ اون در ماه آوریل تحت یک عمل جراحی قلب قرار گرفته که دلیل آن مشکلات عروقی او بوده است. بر همین اساس او دوران نقاهت را در استان بیون گان در شمال کره گذرانده است. یک منبع کره‌شمالی که هویتش فاش نشد به این وبگاه گفت که کیم به دلیل مصرف زیاد سیگار، چاقی و خستگی دچار مشکل شده بود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم