بخشی از ماه به فروش می‌رسد؛ اما به قیمت نجومی

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اگر شما از جمله کسانی هستید که در رویاهایشان روی کره ماه قدم می‌زنند و در حال حاضر امکان سفر به ماه ندارید، یک راه‌حل جایگزین برایتان وجود دارد؛ بخشی از ماه را بخرید و به خانه بیاورید.

به گزارش روزنامه بریتانیایی در یکی از نادرترین معامله‌های تاریخ قرار است یک قطعه سنگ که از سطح ماه به زمین آمده، به مبلغ 25 میلیون دلار به فروش برسد.

این قطعه سنگ که وزن آن 13.5 کیلوگرم اعلام شد، ماه‌شهاب سنگ که از سطح کره ماه به زمین آمده است. دانشمندان می‌گویند سقوط این شهاب‌سنگ روی کره زمین احتمالا در نتیجه برخورد یک سیارک یا جسم دنباله‌دار به ماه در زمان‌های گذشته بوده باشد. این قطعه سنگ سپس به نحوی به زمین رسیده و حالا پس از پیدا شدن، در معرض فروش قرار گرفته است.

این ماه‌شهاب سنگ NWA 12691 نام گرفته و گمان می‌رود از نظر حجم پنجمین سنگی است باشد که از ماه به زمین آمده است. در حال حاضر حدود تنها 650 کیلوگرم از سنگ‌های ماه در روی زمین وجود دارد و این سنگ در معرض فروش قرار گرفته، یکی از این سنگ‌هاست.

این سنگ در حال حاضر در اختیار شرکت کریستینز قرار گرفته و این شرکت مهم‌ترین شرکت برگزاری مزایده و فروش قطعات نادر و کمیاب در جهان است.

جیمز هیسلوب، رئیس بخش علوم و تاریخ طبیعی شرکت کرستیز گفت: «این تجربه‌ای فراموش‌نشدنی است؛ تجربه اینکه چیزی که از دنیای دیگری آمده در دست بگیری.»

او افزود: «این یک قطعه واقعی از ماه است، حجم آن به اندازه توپ فوتبال و یا اندکی بزرگتر است. این سنگ از سر انسان عادی بزرگتر است.

این سنگ را یک جهانگرد ناشناس در یکی از صحراهای آفریقا پیدا کرد و پس از آن دریافت آنچه پیدا کرده، بیش از 384 هزار کیلومتر راه را طی کرده تا از جهان دیگری به دنیای ما بیاید.

دانشمندان با مقایسه این سنگ با نمونه‌هایی که فضاپیمای آپولو با خود از ماه به زمین آورد، مقایسه کرده و تایید کردند که این سنگ از ماه به زمین آمده است.

شرکت کریستیز اعلام کرده این سنگ را به مزایده نمی‌گذارد و آن را از طریق فروش مستقیم عرضه می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید