تشدید جنگ قدرت میان جناح‌های رژیم ایران در پی ناکامی‌ در مهار بحران کرونا

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مجله آمریکایی «فارن افرز» در گزارشی گفته سپاه پاسداران ایران با بهره‌برداری از ناکامی‌های دولت حسن روحانی رئيس‌جمهوری ایران در زمینه مقابله با پاندمی «کرونا» در تلاش‌ است با کنار زدن افراد معتدل از صحنه سیاسی، رئیس‌جمهوری نزدیک به خود را پیروز انتخابات ریاست جمهوری ایران کند که در نیمه نخست سال آینده برگزار خواهد شد.

به گفته این دوهفته‌نامه آمریکایی بحرانی در ایران اتفاق نیافتاده که سپاه پاسداران ایران از آن برای از میان برداشتن مخالفانش بهره‌برداری نکرده باشد.

اکنون نیز و با گسترش انتشار ویروس جدید کرونا در ایران و ناکامی رژیم در مهار این بحران این موضوع به تشدید جنگ قدرت میان جناح‌‌های رژیم منجر شده است.

در همین راستا مجله آمریکایی«فارن افرز» در گزارشی گفته که سپاه اخیرا با سوءاستفاده از شکست روحانی در زمینه مقابله با بحران انتشار کرونا تلاش کرده تا ضمن از میان برداشتن افراد معتدل یک رئیس‌جمهوری وابسته به خود را روی کار آورد.

به گفته این مجله آمریکایی فرماندهان سپاه با سازماندهی خشم مردمی روزافزون علیه دولت روحانی در زمینه نحوه تعامل با بحران کرونا و جلوه دادن خود به عنوان نجات‌دهندگان مردم ایران به محافظه‌کاران تندرو در کنار زدن رقیبان‌شان در انتخابات ریاست جمهوری آینده کمک می‌کنند.

از سویی و در پی ناکامی دولت روحانی در مقابله با پاندمی کرونا، دشمنان آن نیز از این اوضاع بهره‌برداری و برای هجوم به دولت به شبکه‌های اجتماعی روی آورده‌اند.

ادامه بحران کرونا در ایران به گفته فارن افرز به سپاه پاسداران این فرصت را داده تا ضمن جبران ناکامی‌های گذشته از این اوضاع به نفع خود بهره‌برداری کند.

کارشناسان بر این باورند که پس از پایان یافتن بحران کرونا دیدگاه مردم ایران درباره دولت و سپاه پاسداران به طور قطع بر انتخابات ریاست جمهوری ایران در سال 2021 تاثیر خواهد گذاشت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید