تجمع مردم معترض به قرنطینه در کالیفرنیا و مرگ 1800 کرونایی در یک روز

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

با وجود ادامه فراخوان‌ها مبنی بر لزوم پرهیز از بیرون‌آمدن از منازل و پای‌بندی به قرنطینه در کالیفرنیا که در میان ایالت‌های آمریکا، متحمل بیشترین آسیب از شیوع کرونا شده، روز گذشته هزاران تن بدون توجه به این هشدارها از خانه‌ها بیرون آمده و با در دست‌داشتن پرچم‌های آمریکا و پلاکاردها طی تظاهراتی خواهان برداشته شدن قرنطینه شش هفته‌ای شدند؛ آنهم در حالی که برخی از معترضین، کلاه‌هایی بر سر داشتند که بروی آنها شعارهایی در طرفداری از ترامپ نوشته شده بود.

تظاهرکنندگان در حالی که شعار می‌دادند، «کالیفرنیا را باز کنید»، پلاکاردهایی را حمل می‌کردند که بر آنها نوشته شده بود «همه مشاغل ضروری هستند»، «آزادی لازم است».

Advertisement

در همین راستا، کلیپ‌های ویدئویی منتشر شده در رسانه‌های محلی و شبکه های اجتماعی، صدها نفر را نشان دادند که در اورنج کانتی فلوریدا گرد آمده و نارضایتی شدید خود از مقررات قرنطینه ابراز داشتند، در حالی که روزانه صدها نفر در اثر کرونا، جان می‌بازند.

بر اساس اعلام دانشگاه جان هاپکینز، ایالات‌متحده، جمعه 1 می، بیش از 1800 جان باخته ظرف 24 ساعت را ثبت کرد که اندکی کمتر از روزهای گذشته بود.

با ثبت1883 مورد جان باخته در جمعه 1 می، بین ساعت 8:30 بعد از ظهر به وقت محلی و همان ساعت روز در روز پیش از آن، شمار جان باختگان ناشی از کووید 19 در ایالات‌متحده به 64.700 افزایش یافت.

تعطیلی مدارس برای بقیه سال تحصیلی

این در حالی است که تعطیلی مدارس، ادامه داشته و اندرو کومو، فرماندار ایالت نیویورک روز جمعه 1 می تأکید کرد که کلیه مدارس این ایالت در طول زمان باقی مانده از سال تحصیلی، بسته خواهند بود، اگرچه نرخ روزانه پذیرش مبتلایان به کرونا در بیمارستان‌ها و میزان جان‌باختگان طی بیش از یک ماه، به پایین‌ترین سطح خود رسیده است.

کومو همچنین تأکید کرد که «دشمن در حال فرار است، کرونا در حال عقب نشینی است».

فرماندار نیویورک، در مورد سال تحصیلی آینده در این ایالت، با جمعیتی در حدود بیست میلیون نفر که به صورت کانون کرونا در آمریکا در آمده و آمار جان باختگان آن به بیش از 18000 نفر رسیده، اظهار داشت: «هنوز هیچ تصمیمی برای پاییز وجود ندارد زیرا پاییز فعلا با ما فاصله دارد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید