انور قرقاش: ناتوان‌ها درباره امارات، مصر و سعودی خبرسازی می‌کنند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

انور قرقاش وزیر مشاور در امور خارجه امارات متحده عربی روز جمعه اول می 2020 گفت اخبار دروغینی که به طور مستمر درباره سعودی، مصر و امارات منتشر می‌شود، از سوی یک طرف «ناتوان» منتشر می‌شوند. او از این طرف ناتوان نامی نبرد.

وزیر مشاور در امور خارجه امارات در یک رشته توئیت نوشت: «به اخبار دروغینی که به شکل مستمر به سعودی، مصر و امارات از سوی رسانه‌های نام‌آشنایی منتشر می‌شوند، اشاره می‌کنم و [در این‌باره] تعجب نمی‌کنم. هر همکاری عربی که به ثبات و پیشرفت منطقه به عنوان اساس [حال و] آینده منطقه باشد، بنگرد با هجوم گسترده‌ای برای مداخله در امور [کشورهای] عربی مواجه می‌شود که از سوی ناتوان‌ها، به حاشیه‌رانده شده‌ها و ایدئولوژیزه‌شده‌ها مورد حمایت قرار می‌گیرد.»

روز گذشته و پس از انتشار بیانیه امارات متحده عربی، برخی رسانه‌های نزدیک به ترکیه به دفاع از آنکارا پرداختند.

وزارت خارجه امارات متحده عربی روز پنجشنبه 30 آوریل با تأکید بر حمایت این کشور از انجام مذاکرات سیاسى از طریق کنفرانس برلین، از دخالت‌های ترکیه در امور داخلى کشورهای عربی به خصوص لیبى ابراز نگرانى کرد.

در بیانیه وزارت خارجه امارات آمده است، امارات متحده عربی ضمن تاکید بر پشتیبانی از راه‌حل‌های سیاسی، قاطعانه با دخالت‌های ترکیه در لیبی که باعث کارشکنی در روند صلح میان طرف‌های سیاسی شده است، مخالف است.

امارات متحده عربی در این بیانه از طرف‌هاى درگیر در لیبى خواسته است تا به حل مسائل از طریق راه کارهاى سیاسى که با نظارت سازمان ملل انجام مى‌شود، پایبند باشند.

وزارت خارجه امارات در بیانیه خود از اقدامات ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال «خلیفه حفتر» برای مقابله با گروه‌های تروریستی تندرو و تلاش‌های ارتش لیبی براى برقرارى ثبات در این کشور قدردانی کرد.
امارات متحده عربی ضمن انتقاد از دخالت‌هاى ترکیه در امور داخلى کشورهاى عربى بویژه لیبى دخالت‌های آنکارا را عاملی برای ایجاد تنش توصیف کرد.

در بیانیه امارات متحده عربی آمده است، ترکیه با حمایت از سازمان‌های تروریستی، «تخلفى آشکار» از قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل انجام داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم
  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size