آمریکا یک شرکت عراقی مرتبط با سپاه پاسداران را تحریم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت امور خزانه‌داری ایالات‌متحده آمریکا روز پنج‌شنبه 30 آوریل 2020 یک شرکت عراقی را به دلیل همکاری با نیروی قدس سپاه پاسداران ایران و قاچاق اسلحه تحریم کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که رژیم ایران همچنان تامین مالی تروریسم را بر تامین منافع مردم ایران ترجیح می‌دهد. بر همین اساس یک شهروند عراقی به نام «عامر عبدالعزیز جعفر» هم به دلیل ارتباط با نیروی قدس تحریم شد.

شرکت عراقی که به دلیل ارتباط با سپاه از سوی آمریکا تحریم شد، به شکل تایید شده‌ای با نیروی قدس در زمینه قاچاق اسلحه همکاری می‌کرده است.

آمریکا هفته گذشته اجازه فوق‌العاده واردات انرژی از ایران را به مدت 30 روز دیگر تمدید کرد. همزمان بغداد از بحران‌های متعددی مانند سقوط قیمت نفت، بحران کرونا و موضوع توافق احزاب مختلف برای تشکیل دولت رنج می‌برد.

عراق برق و گاز مورد نیاز خود را ایران وارد می‌کند و آمریکا از نوامبر گذشته تا کنون با تمدید مکرر اجازه خرید انرژی از سوی عراق از ایران، می‌کوشد جایگیزینی برای تامین انرژی مورد نیاز عراق بیابد.

واشنگتن در ماه فوریه 2020 به عراق اجازه داد از ایران برق و گاز وارد کند. این اجازه موقت از 120 روز به 90 روز، سپس 45 روز و در آخر به 30 روز کاهش یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید