.
.
.

ترامپ خواستار موافقت اداره غذا و دارو بر تجویز داروی «رمدسیویر» برای درمان کرونا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده روز چهارشنبه 29 آوریل 2020 از اداره غذا و داروی آمریکا خواست تا در صدور موافقت با آغاز تولید داروی « Remdesivir» پس از نتایج نویدبخش آن به عنوان دارویی برای معالجه بیماری ابتلا به ویروس جدید کرونا تسریع کند.

به گزارش خبرگزاری‌ها ترامپ در این‌باره گفت: «می‌خواهم این موضوع به سرعت انجام شود. سیتون‌هان در اداره غدا و دارو کار فوق‌العاده‌ای می‌کند، او کارها را در رکوردی به سرعت انجام می‌دهد. بهتر از این وجود ندارد».

ترامپ همچنین گفت: «بله می‌خواهیم که همه چیز ایمن باشد، اما ما به موافقت‌های بسیار سریعی هم نیاز داریم به ویژه در ارتباط با کاری که انجام می‌دهیم».

جرقه امید

از سویی دکتر آنتونی فاوچی کارشناس بیماری‌های واگیردار و مشاور پرزیدنت ترامپ اعلام کرد که داروی آنتی‌ویروس Remdesivir اثر واضحی در درمان ویروس جدید کرونا موسوم به «کووید-19» داشته است.
اظهارات دکتر آنتونی فاوچی درباره داروی آنتی ویروس Remdesivir جرقه‌ امید جدیدی در راه مبارزه با پاندمی کرونا است.

این دارو در مطالعات گسترده‌ای که توسط انستیتو بهداشت آمریکا انجام شده و شامل 1036 بیمار در 47 مکان در آمریکا و 21 مکان در اروپا و آسیا شده است، استفاده شده است.

در این مطالعات بیماران به دو بخش اول که از داروی رمدیسویر استفاده کرده و طی 11 روز و نه 15 روز بهبود یافته‌اند، به این معنی که این دارو در کاهش دوره بهبودی از بیماری ناشی از ابتلا به کووید -19 به نسبت 31درصد نقش دارد.
تفاوت در درصد فوتی‌ها میان دو گروه کم بوده، به این شکل که در گروهی که داروی Remdesivir را مصرف کرده‌اند به میزان 8 درصد در مقایسه با 11 درصد در گروهی که داروی بی‌اثر مصرف کردند، فوتی ثبت شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم