.
.
.

نخست‌وزیر روسیه به کرونا مبتلا شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

میخائیل میشوستین نخست‌وزیر روسی روز پنج‌شنبه 30 آوریل 2020، 105 روز پس از تصدی این پست، به ویروس کرونا مبتلا شد و برای محافظت از سایر اعضای کابینه وظایفش را به معاونش محول کرده و به قرنطینه رفت.

میشوستین در یک نشست ویدئویی با رئیس‌جمهوری روسیه ولادیمیر پوتین اعلام کرد: «همینک مطلع شدم که آزمایش کرونای من مثبت است. باید در قرنطیه بمانم به دستورات پزشکان عمل کنم. محافظت از همکارانم بسیار ضروری است.»

او متعهد شد که درباره همه موضوعات مهم کشور، ارتباط مستمر خود را حفظ کند و پیشنهاد کرد آندری بیلوسو، معاون اون نخست‌وزیر به عنوان نائب نخست‌وزیر اداره امور کشور را بر عهده بگیرد.

در سوی مقابل ولادیمیر پوتین در این نشست ویدئویی به او اطمینان خاطر داده و گفت: «آنچه برای تو پیش آمد، برای هر کسی دیگر هم ممکن است پیش آید.»

پوتین همچنین ابراز امیدواری کرد که نخست‌وزیر بتواند به شکل فعال به کار خود ادامه داده و در تصمیم‌سازی‌های دولت نقش‌آفرینی کند. او با آرزوی سلامت برای میشوستین، خطاب به او گفت: «بدون نظرات و حضور تو این تصمیمات اتخاذ نخواهد شد.»

میخائیل میشوستین، رئیس سابق سازمان مالیات روسیه و نخست‌وزیر فعلی در 16 ژانویه 2020 پس از استعفای دیمیتری مدودوف از سوی ولادیمیر پوتین به این سمت گمارده شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم