.
.
.

موافقت ارتش ملی لیبی با اعلام آتش‌بس در ماه رمضان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

ارتش ملی‌ لیبی روز چهارشنبه 29 آوریل 2020 در پاسخ به فراخوان‌هایی از کشورهای دوست و برادر با برقراری آتش‌بس انسانی طی ماه رمضان و متوقف شدن عملیات‌های نظامی در لیبی موافقت کرد.

به گزارش العربیه سرلشکر احمد المسماری سخنگوی ارتش ملی لیبی در کنفرانسی خبری توضیح داد که ارتش ملی لیبی به فراخوان‌های کشورهای دوست و برادر برای توقف فوری جنگ طی ماه رمضان پاسخ مثبت داد.

المسماری همچنین گفت که ارتش ملی لیبی ضمن موافقت با آتش‌بس اعلام شده حق خود در واکنش به هر گونه تهدید یا تحرکات مشکوک و نقض آتش‌بس از سوی شبه‌نظامیان مسلح وابسته به دولت الوفاق را محفوظ می‌دارد.

پیش‌بینی می‌شود دولت الوفاق نیز با اتخاذ چنین اقدامی طی ساعت‌های آینده پیوستن خود به این آتش‌بس انسانی ویژه ماه رمضان را اعلام و از طرف خود توقف فوری جنگ را اعلام کند.

علی‌رغم فراخوان‌های سازمان ملل متحد و آژانس‌های امدادرسان برای اعلام آتش‌بس جهت مقابله با بحران پاندمی بیماری ابتلا به ویروس جدید «کرونا» و همزمان با گسترش نبرد به تعدادی از جبهه‌های غرب لیبی به ویژه در اطراف طرابلس پایتخت از 3 هفته پیش درگیری‌های نظامی در این کشور به شدت افزایش یافت.

بیشترین بازدید موضوعات مهم