.
.
.

عضو شورای شهر تهران: 13 هزار نفر را به خاک سپرده‌ایم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

آمار و ارقام مرتبط با کرونا که دائما از سوی مسئولان ایران عنوان می شود، بیانگر رویه غیر شفاف مسئولان در ارتباط با اعلام شمار واقعی جان باختگان ناشی از کووید 19 و مبتلایان به این بیماری است.

تازه‌ترین گفته های توام با ابراز تردید پیرامون روایت مسئولان و آمار و ارقام دولتی مرتبط با کرونا را می توان در سخنان محمد جواد حق شناس، یکی از اعضای شورای شهر تهران، مشاهده کرد.

حق‌شناس پنجشنبه 30 آور یل در مصاحبه با روزنامه «آفتاب یزد»اظهار داشت که طی دو ماه گذشته، 13000 نفر از جان باختگان کرونا در پایتخت، به خاک سپرده شده اند.

«آرامگاه» بهشت زهرا

گفته‌های حق شناس در پی سخنان محسن هاشمی رفسنجانی، رئیس شورای شهر تهران در کنفرانس مطبوعاتی در آغاز هفته بود که عنوان کرد: «شمار قربانیان کرونا از « بهشت زهرا »در تهران بدست می‌آید».

او همچنین تأکید کرد که شمارقربانیان این بیماری پاندمیک، بسیار بیشتر از آمار اعلام شده دولتی است.

حسین عرفانی، رئیس بخش بیماری های واگیردار وزارت بهداشت ایران نیز در مصاحبه ای با تلویزیون دولتی ایران، در همداستانی با گفته‌های رفسنجانی گفت: « کشور هنوز به نقطه اوج شیوع کرونا نرسیده است» که نشان می دهد، شمار جان باختگان بیماری همه گیر کووید 19، هنوز روندی فزاینده دارد.

گفتنی است که کیانوش جهانپور، سخنگوی وزارت بهداشت ایران، روز چهارشنبه 29 آوریل، اعلام کرده بود که شمار جان باختگان کرونا در ایران در 24 ساعت گذشته، 80 مورد افزایش یافته و به 5957 رسیده است.

او در بیانیه‌ای که از تلویزیون دولتی پخش شد، اضافه کرد که مجموع مبتلایان به کووید 19 در ایران که یکی از کشورهای خاورمیانه است که متحمل بیشترین آسیب ناشی از کرونا شده، به 93 هزار و 657 مورد رسیده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم