.
.
.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به دو هزار 171 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وحید مجروح معاون وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان پنج شنبه 30 آوریل در نشست خبری در کابل گفت، در 24 ساعت گذشته 232 مورد مثبت تازه ویروس کرونا در این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد آمار مجموع مبتلایان به دو هزار و 171 نفر رسید.

به گزارش روزنامه «اطلاعات روز» مجروح اضافه کرد، این مورد مثبت تازه شامل 45 مورد در قندهار، 41 مورد در بلخ، 34 مورد در هرات، 20 مورد در کابل، 12 مورد در غزنی 10 مورد در پکتیا، 10 مورد در لوگر، 9 مورد در پنجشیر، 9 مورد در سمنگان، هشت مورد در تخار، هفت مورد در قندوز، پنج مورد در بغلان و پنج مورد ننگرهار می شوند.

وی علاوه کرد، تا کنون 64 نفر بر اثر ویروس کرونا در افغانستان جان باخته و 260 نفر دیگر مصاب به این ویروس بهبود یافته اند.

معاون وزارت صحت عامه افغانستان تاکید کرد که کابل با داشتن بیشترین افراد آلوده به کرونا در صدر جدول قرار دارد و یگانه راه جلوگیری از کرونا ماندن در خانه و رعایت توصیه های صحی است.

از سوی دیگر، طلوع نیوز نیز گزارش داد که شماری از کارمندان شبکه طلوع و گروه موبی نیز به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

گفتنی است که شورای ملی افغانستان به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شد. هم چنان بر اساس فرمان رئیس جمهوری محمد اشرف غنی روند توزیع نان خشک در ایام قرنطینه برای نیازمندان در شهر کابل آغاز شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم