.
.
.

سازمان سیا: کرونا ‌ساخته دست بشر نیست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

سیا، سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا روز پنج‌شنبه 30 آوریل 2020 اعلام کرد به این نتیجه رسید که ویروس کرونا ساخته دست بشر و حاصل تغییرات ژنتیکی نیست.

در بیانیه سیا آمده که سازمان‌های اطلاعاتی می‌کوشند دریابند آیا ویروس کرونا نتیجه ارتباط میان انسان و حیوانات آلوده، یا نتیجه یک فعالیت آزمایشگاهی در ووهان چین، نقطه آغازین انتشار کرونا، است.

پیش از این دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا چین را متهم به ساخت ویروس کرونا در آزمایشگاهی در شهر ووهان کرد.

گزارش‌های متعددی وجود دارد که ادعا می‌کند ویروس کرونا که میلیون‌ها نفر را در 193 کشور جهان آلوده و صدها هزار نفر را کشت، از طریق انتقال زنی که در آزمایشگاه ویروسی شهر ووهان کار می‌کرد به شوهرش و از او به بازار حیوانات اهلی و سپس به همه مردم شهر و پس از آن به دنیا صورت گرفت.

شبکه فاکس‌نیوز در هفته‌های گذشته گزارش کرد که این ویروس در آزمایشگاه شهر ووهان و در چارچوب تلاش‌های چین برای نشان دادن توانش در شناسایی و مبارزه با ویروس‌ها منتشر شد. ترامپ گفت که درباره اصل و منشاء ویروس «اتفاقات عجیب بسیاری رخ داده و تحقیقات ادامه دارد و ما موضوع را درخواهیم یافت.»

همزمان وزارت امور خارجه چین آمریکا را متهم کرد می‌کوشد واقعیت‌ها را دستکاری کرده و توجه مردم از بحران موجود در آمریکا منحرف کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم