.
.
.

ترامپ: چین تمام تلاش‌هایش را به کار گرفته تا من بازنده انتخابات شوم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده شامگاه چهارشنبه 29 آوریل 2020 گفت، او بر این باور است نحوه تعامل چین با پاندمی ویروس کرونا دلیل بر این است که پکن « تمام تلاش‌هایش را بکار خواهد گرفت» تا او را بازنده رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری آینده آمریکا کند.

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در گفتگویی با رویترز در دفترش در کاخ سفید، گفت که او گزینه‌های مختلفی را در رابطه با اعمال مجازات‌هایی علیه چین به دلیل ویروس کرونا در دست بررسی دارد و در این راستا گفت «می‌توانم کارهای زیادی انجام دهم».

از سویی لیندزی گراهام، سناتور جمهوریخواه آمریکایی، خواستار اتحاد میان قانونگذاران از دو حزب دمکرات و جمهوریخواه برای کمک به بازجویی از چین درباره شیوع همه‌گیر ویروس کرونا شد.

این سناتور جمهوریخواه همچنین خواستار بلوکه کردن اموال چین در آمریکا و توقف فعالیت‌های تجاری و ممنوعیت صدور ویزاهای ورود به آمریکا برای چینی‌ها به ویژه مسئولان چینی شده که در مخفی نگه‌داشتن ویروس کرونا نقش داشته‌اند.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس سنای آمریکا اعلام کرد، چین اول باید با تحقیقات درباره چگونگی ظهور ویروس کرونا «به طور کامل همکاری کند».

او همچنین گفت که دولت باید تمامی «بازارهایی که در آنها حیوانات وحشی و از جمله خفاش‌ها و میمون‌ها به فروش می‌رسند را مسدود کند.

گراهام خواستار آزادسازی دمکراسی‌خواهان هنگ کنگ از زندان‌های چین شد.

سناتور جمهوریخواه گفت:«تحریم‌هایی بر چین اعمال می‌‌کنیم تا آن سه خواسته را برآورده کند. من به دمکرات‌ها نیاز دارم. در ارتباط با چین دمکرات‌ها بی‌نهایت قوی بودند خواهش می‌کنم گردنبند پیروزی را به چین ندهید».

گراهام، پیش‌تر خواستار خروج کارخانجات آمریکایی از چین و انتقال آنها به ایالات متحده و تولید لوازم پزشکی در داخل آمریکا، نه در چین شد.

او از ترامپ خواسته بود تا صورت حساب هزینه‌های سنگین ناشی از پاندمی شیوع ویروس كرونا را برای پرداخت آنها به چین بفرستد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم