.
.
.

تاکید شورای امنیت سازمان ملل بر وحدت و استقلال یمن

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

شورای امنیت سازمان ملل متحد روز چهارشنبه 29 آوریل 2020 در بیانیه‌ای ضمن ابراز نگرانی شدید درباره تحولات جنوب یمن بر وحدت، حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی این کشور تاکید کرده و خواستار تسریع در اجرایی شدن توافق ریاض شد.

به گزارش العربیه دولت قانونی یمن از بیانیه شورای امنیت در ابراز نگرانی درباره اقدام شورای انتقالی جنوبی موسوم به اعلام« خودمختاری برای جنوب» و تاکید شورای امنیت بر وحدت، حاکمیت، استقلال و تمامیت ارضی یمن و دعوت برای تسریع در اجرایی شدن توافق ریاض استقبال کرد.

وزارت خارجه یمن نیز از مواضع پادشاهی عربی سعودی، تمامی بیانیه‌های صادره از کشورهای برادر و دوست و همچنین سازمان‌های بین‌المللی که به وضوح بر ضرورت بازگشت اوضاع در عدن پایتخت موقت یمن به اوضاع ما قبل اعلامیه اخیر شورای انتقالی جنوبی و ضرورت لغو هر گونه اقدام مخالف توافق ریاض و تسریع در اجرایی شدن آن تاکید می‌کند، استقبال کرد.

وزارت خارجه یمن در ادامه بر ضرورت پایبندی شورای انتقالی و پایان دادن به شورش مسلحانه غیر قانونی آن و بازگشت به روند اجرایی کردن توافق ریاض و ضروریات آن در چارچوبی هماهنگ و هم‌زمان تاکید کرد.

وزارت خارجه یمن نیز خواستار توقف فوری هر گونه اقدامات یا تحرکاتی شد که عملکرد ساختارهای حکومتی در عدن پایتخت موقت را تضعیف یا به تعطیلی می‌کشانند به ویژه در سایه اوضاع سختی که این استان به دلیل بلایای طبیعی و شیوع پاندمی کرونا و تشخیص تعداد جدیدی از موارد ابتلا به کرونا با آن مواجه است.

وزارت خارجه یمن نیز ضمن تاکید بر ضرورت بازگشت به عقلانیت، گفت چنانچه شورای انتقالی به رفتار گستاخانه و خارج از چاچوب قانون ادامه دهد عدن با وضعیت مصیب‌باری مواجه خواهد شد که نیاز است این اوضاع از پیش ملاحظه شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم