.
.
.

انفجار در غزنی افغانستان جان پنج غیرنظامی را گرفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

دفتر والی غزنی در جنوب افغانستان پنج شنبه 30 آوریل با نشر اعلامیه‌ای نوشت، پنج غیرنظامی در نتیجه حمله انفجاری در این ولایت کشته شدند.

در این اعلامیه آمده که موتر حامل غیرنظامیان از ولایت لوگر به سوی ولسوالی اندر ولایت غزنی در حرکت بود که در مسیر راه با ماین کنار جاده ای برخورد کرد.

براساس این اعلامیه، در این رویداد پنج غیرنظامی به شمول دو مرد، دو زن و یک کودک کشته شدند. دفتر والی غزنی اضافه کرده این ماین توسط طالبان جاسازی شده بود. اما گروه طالبان هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

این رویداد در شرایطی رخ داد که یک حمله انتحاری چهارشنبه 29 آوریل در ساحه «ریشخور» ولسوالی چهار آسیاب کابل رخ داد که براساس گفته وزارت امور داخله افغانستان در این حمله سه غیرنظامی کشته و 15 غیرنظامی دیگر زخمی شدند.

قابل یادآوری است که نمایندگی سیاسی سازمان ملل متحد(یوناما) در کابل دوشنبه 27 آوریل با نشر اعلامیه ای نوشت، طی سه ماه اول 2020 بیش از 500 غیرنظامی در افغانستان کشته شدند و 760 غیرنظامی دیگر زخم برداشتند.

در این اعلامیه آمده بود، در مجموع 1293 مورد تلفات افراد غیرنظامی شامل 533 کشته و 760 زخمی در جریان سه ماه اول امسال در افغانستان ثبت شده است که بیش از 150 کودک نیز شامل کشته شدگان اند و هم چنان قربانی اصلی جنگ غیرنظامیان هستند.

براساس این اعلامیه، عناصر مخالف دولت عامل بیشتر تلفات غیرنظامیان اند که شامل طالبان عامل 39 درصد، شاخه خراسان داعش عامل 13 درصد و باقی آمار مربوط عناصر نامشخص مخالف دولت افغانستان می شود. هم چنان یوناما نیروهای طرفدار دولت افغانستان را مسئول 32 درصد تلفات افراد غیرنظامی در جریان سه ماه اول امسال گفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم