.
.
.

امارات: قاطعانه با دخالت‌های ترکیه در امور لیبی مخالفیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت خارجه امارات متحده عربی روز پنجشنبه 30 آوریل با تأکید بر حمایت این کشور از انجام مذاکرات سیاسى از طریق کنفرانس برلین، از دخالت‌های ترکیه در امور داخلى کشورهای عربی به خصوص لیبى ابراز نگرانى کرد.

در بیانیه وزارت خارجه امارات آمده است، امارات متحده عربی ضمن تاکید بر پشتیبانی از راه‌حل‌های سیاسی، قاطعانه با دخالت‌های ترکیه در لیبی که باعث کارشکنی در روند صلح میان طرف‌های سیاسی شده است، مخالف است.

امارات متحده عربی در این بیانه از طرف‌هاى درگیر در لیبى خواسته است تا به حل مسائل از طریق راه کارهاى سیاسى که با نظارت سازمان ملل انجام مى‌شود، پایبند باشند.

وزارت خارجه امارات در بیانیه خود از اقدامات ارتش ملی لیبی به فرماندهی ژنرال «خلیفه حفتر» برای مقابله با گروه‌های تروریستی تندرو و تلاش‌های ارتش لیبی براى برقرارى ثبات در این کشور قدردانی کرد.

امارات متحده عربی ضمن انتقاد از دخالت‌هاى ترکیه در امور داخلى کشورهاى عربى بویژه لیبى دخالت‌های آنکارا را عاملی برای ایجاد تنش توصیف کرد.

در بیانیه امارات متحده عربی آمده است، ترکیه با حمایت از سازمان‌های تروریستی، «تخلفى آشکار» از قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل انجام داده است.

وزارت خارجه امارات در پایان از قاچاق انواع اسلحه، نقض قطعنامه‌های بین‌المللی، نقض تصمیمات اجلاس برلین از سوی ترکیه ابراز نگرانی کرده و حضور این کشور در لیبى را «خطرناک» و مانعى در برابر رسیدن به راه حلى سیاسى بین طرفین درگیر در لیبى دانست.

وزارت خارجه امارات در پایان با تاکید بر اینکه تنها راه ایجاد امنیت، ثبات و یکپارچگى در لیبى، انجام مذاکرات سیاسى بین طرفین درگیر است، از همه طرف‌های لیبی خواست تا منافع عمومی که آینده‌ای بهتر و تحقق ثبات، صلح و سعادت برای مردم این کشور را تضمین کند بر مسائل دیگر ترجیح دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم