.
.
.

آمریکا: حزب‌الله تحت حمایت ایران به حملاتش ادامه می‌دهد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور خارجه آمریکا روز پنج‌شنبه 30 آوریل 2020 با انتشار بیانیه‌ای از تصمیم آلمان برای درج نام حزب‌الله لبنان در فهرست تروریسم استقبال و اعلام کرد آلمان به صف کشورهایی پیوسته که بین دو شاخه سیاسی و «تروریستی» حزب‌الله تفاوتی قائل نیستند.

در این بیانیه آمده که سازمان تروریستی حزب‌الله که از سوی ایران حمایت می‌شود، به توطئه‌هایش ادامه داده و در سرتاسر جهان حملاتی را انجام می‌دهد.

آمریکا از دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا هم خواست که تصمیمات مشابهی اتخاذ کرده و مسئولیت اقدامات «تروریستی» حزب‌الله لبنان را متوجه این حزب کنند.

وزارت کشور آلمان روز پنجشنبه 30 آوریل اعلام کرد، شبه نظامیان حزب الله لبنان مورد حمایت جمهوری اسلامی ایران، به طور رسمی در فهرست گروه‌های تروریستی قرار داده و فعالیت‌های این گروه بعد از این در آلمان ممنوع است.

آلمان پیش از این بین دو جناح سیاسی و نظامی حزب‌الله که در کنار رژیم بشار اسد، در کشتار مردم سوریه مشارکت دارد، تفاوت قائل بود.

همزمان با قرار دادن حزب الله لبنان در فهرست گروههای تروریستی، پلیس آلمان از بامداد روز پنجشنبه بازداشت افراد مظنون به عضویت در «حزب الله لبنان» را آغاز کرده است. مقامات امنیتی آلمان پیش بینی کرده‌اند که حدود یک هزار و 50 نفر از اعضای حزب الله لبنان در آلمان مستقر هستند.

سخنگوی وزارت کشور آلمان در حساب کاربری خود در توئیتر اعلام کرده که «هورست زیهوفر»، وزیر کشور، فرمان ممنوعیت فعالیت حزب الله لبنان در آلمان را برای اجرا صادر کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم