.
.
.

چاقو خوردن 4 تن در آلمان و دستگیری دو فرد مظنون

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

پلیس آلمان امروز چهارشنبه 29 آوریل، تاکید کرد که چهار نفر در شهر هاناو درپی ضربات چاقو زخمی و دو فرد مظنون نیز در این رابطه دستگیر شده اند.

مجله فوکوس آنلاین به نقل از پلیس اعلام کرد که بین پنج تا هفت مرد با چاقو به رهگذران حمله کردند و زخمی‌شدگان در وضعیت بحرانی نیستند که جان آنها را تهدید کند.

روزنامه آلمانی بیلد نیز گزارش داد که بازداشت‌شدگان از اتباع سوریه و زخمی‌شدگان از اتباع عراق و آلبانی هستند. به گفته شاهدان عینی به العربیه و الحدث، افرادی از تابعیت سوریه نیز در میان زخمی‌ها وجود دارند.

دومینیک مایس، دادستان کل، در گفتگو با این روزنامه گفت: «متهمان این حادثه حمله با چاقو در شهر هاناو، هیچ انگیزه تروریستی یا ضد بیگانگان خارجی نداشتند و رابطه‌ای میان این حادثه و حادثه 19 فوریه، وجود ندارد.

انگیزه مشخص نیست

پلیس در بیانیه‌ای، اعلام کرد که چهار نفر در پی زخمی شدن با ضربات چاقو به یک مرکز پزشکی در هانائو ، در نزدیکی فرانکفورت، غرب آلمان منتقل شدند و یکی از مظنونان، فردی 23 ساله و دیگری 29 ساله است.

سخنگوی پلیس تصریح کرد: انگیزه این اقدام هنوز مشخص نیست ولی هیچ دلیلی که بیانگر ارتباط این حادثه با کشته شدن 9 تن از اتباع غیر آلمانی در این شهر درفوریه گذشته به ضرب گلوله یک فرد مسلح باشد، در دست نیست.

عامل این حادثه تکان دهنده، فرد مسلح 43 ساله‌ای بود که باورهای نژادپرستانه داشت و قربانیان خود را در کافه‌ای با رنگ و لعاب شرقی در این شهر به گلوله بست، پیش از این که اقدام کشتن خود و مادرش کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم