.
.
.

پادشاهی سعودی بودجه طرح افطار یک میلیون روزه‌دار در 18 کشور را افزایش داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

خادم حرمین شریفین ملک سلمان بن عبدالعزیز آل سعود پادشاه سعودی شامگاه روز سه‌شنبه 28 آوریل طی جلسه شورای وزیران با افزایش بودجه مالی اختصاص داده شده به طرح افطار یک میلیون روزه‌دار در 18 کشور موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) این طرح هر سال و با هدف دادن افطاری به یک میلیون روزه‌دار، از سوی وزارت امور اسلامی و دعوت و ارشاد پادشاهی سعودی در 18 کشور در جهان به اجرا در می‌آید.

از سویی دیگر در جلسه مجازی شورای وزیران سعودی که سه‌شنبه به ریاست ملک سلمان بن عبدالعزیز پادشاه سعودی برگزار شد، این شورا بر مفاد بیانیه ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن مبنی بر ضرورت بازگشت اوضاع در عدن و بعضی از استان‌های جنوبی به حالت عادی ما قبل از اعلام وضعیت فوق‌العاده از سوی شورای انتقالی، تاکید کرد.

شورای وزیران سعودی همچنین بر ضرورت لغو هر اقدام مخالف با توافق ریاض که با استقبال گسترده بین‌المللی و حمایت مستقیم سازمان ملل متحد همراه بوده و بر تسریع اجرایی شدن آن تاکید کرد.

شورای وزیران سعودی همچنین طرح ابتکاری ائتلاف عربی مبنی بر تمدید یک‌ ماهه آتش‌بس اعلام شده برای مقابله با پاندمی کرونا در یمن که نشان دهنده ادامه جدیت و تمایل برای کاستن از درد و رنج مردم یمن در ماه رمضان و حمایت از تلاش‌های سازمان ملل متحد برای دستیابی به راه حل سیاسی فراگیر برای حفظ سلامتی، امنیت، وحدت و ثبات یمن را مورد تحسین قرار داد.