.
.
.

عضو فلسطینی‌تبار در کنگره برای ریاست جمهوری آمریکا اعلام کاندیداتوری کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

جاستین عماش آمریکایی فلسطینی‌تبار و عضو کنگره این کشور، روز سه شنبه 28 آوریل از نامزدی‌ خود برای شرکت در رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا از سوی حزب «لیبرال‌‌ها» خبر داد.

به گزارش مجله آمریکایی « Forbes» جاستن گفت تصمیم دارد از سوی حزب «لیبرال‌ها» با قویترین کاندیداتورهای حزب جمهوری‌خواه و حزب دمکرات‌ یعنی دونالد ترامپ و جو بایدن رقابت کند.

جاستین عماش در سال 1980 در میشیگان متولد شد نام پدر او عطاءالله عماش است که در سال 1956 از شهر اللد سوریه به آمریکا مهاجرت کرد.

پدر جاستین که اکنون بیش از 80 سال سن هنوز در میشیگان زندگی می‌کند و مادر او «میمی لمعا» سوری تبار است که به غیر از جاستن دو فرزند دیگر نیز دارد.

جاستن با خانمی آمریکایی به نام «کارا دای» (Kara Day) ازدواج کرده و دارای سه فرزند از اوست.

جاستن عماش که وکیلی ارشد، سیاستمدار و نماینده کنگره ایالات متحده آمریکا است ابتدا عضو حزب جمهوریخواه آمریکا بود اما سپس با شماری از اعضای حزب از جمله دونالد ترامپ اختلاف پیدا کرد و از حزب استعفا داد. او از کسانی بود که خواستار طرد دونالد ترامپ از حزب جمهوری خواه شده بود. این سیاستمداری آمریکایی فلسطینی الاصل در سال 2010 به عنوان نماینده مجلس آمریکا از حوزه انتخابیه شماره 3 ایالت میشیگان کار خود را آغاز کرد. این حوزه که به مرکزیت «گرند رپیدز» است، زمانی توسط جرالد فورد رئیس جمهوری سابق آمریکا در مجلس نمایندگان آمریکا نمایندگی می‌شد.

عماش فعالیت سیاسی خود را در درون جنبش محافظه کار «حزب چای» که شاخه‌ای از حزب جمهوریخواه است، آغاز کرد در سال 2018 عضو کنگره ایالت میشیگان شد. مجله آمریکایی TIME از او به عنوان یکی از ستاره‌های برجسته سیاستمداران آمریکایی نام برد.او همچنین جوانترین شخص که پست‌های مهم در ایالت فدرال را تصاحب کرده است.