.
.
.

شمار قربانیان کرونا در آمریکا از تعداد کشته‌ شدگانش در جنگ ویتنام فراتر رفت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

طبق آماری که توسط خبرگزاری رویترز جمع آوری شده تا شامگاه روز سه‌شنبه 28 آوریل 2020 شمار قربانیان مبتلا به ویروس جدید کرونا در ایالات متحده آمریکا از تعداد کشته‌ شدگان این کشور در جنگ ویتنام فراتر رفته است.

بنا به گزارش رویترز شمار قربانیان کرونا در آمریکا با رسیدن به سطح 58220 تن از تعداد کشته شدگانش در جنگ با ویتنام بیشتر شده و این در حالی است که تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور از مرز یک میلیون نفر گذشته است.

همچنین بنا به این گزارش آماری شمار مبتلایان در ایالات متحده طی 18 روز به دو برابر رسیده که این تعداد در واقع یک سوم تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در جهان است.

گمان می‌رود که تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در جهان بیش از آن چیزی باشد که اعلام شده و مسئولان بهداشت عمومی در ایالت‌های آمریکا از کاهش کادرهای بهداشتی و درمانی آموزش دیده و مواد و تاثیر منفی آن بر توانایی‌های تشخیص کرونا هشدار داده‌اند.

نزدیک به 30 درصد از موارد ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا در ایالت نیویورک تشخیص داده شدند که به کانون انتشار ویروس کرونا در کشور تبدیل شده و پس از آن نیز ایالت‌های نیوجرسی، ماساچوست، کالیفورنیا و پنسیلوانیا در ردیف‌های بعدی قرار دارند.

تعداد فوتی‌ها در ایالات متحده آمریکا از زمانی که اولین مورد فوتی در 29 فوریه گذشته در این کشور شناسایی شده تاکنون با 2000 فوتی افزایش نسبت به روز قبل از آن به 58233 فوتی افزایش یافته است.

بنا به الگوی پیش‌بینی‌‌های ارائه شده از سوی دانشگاه واشینگتن که بیشتر از سوی مقامات کاخ سفید مورد استناد است احتمال می‌رود در مقایسه با پیش‌بینی‌های 22 آوریل که تعداد فوتی‌ها را 67600 پیش‌بینی کرده بود، انتشار ویروس کرونا و شیوع بیماری ناشی از آن در آمریکا تا 4 اوت آینده منجر به مرگ بیش از 75000 نفر خواهد شد.

از سویی از زمان آغاز شیوع بیماری کرونا در چین در ماه دسامبر گذشته تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به 3 میلیون نفر در جهان رسیده است. در ایالات متحده آمریکا که سومین کشور پرجمعیت جهان است تعداد مبتلایان به ویروس کرونا تاکنون به 5 برابر تعداد موارد ابتلا به این بیماری در کشورهای ایتالیا، اسپانیا و فرانسه است که پس از آن در ردیف‌های بعدی قرار دارند.

بنا به گزارش رویترز از میان 20 کشور با بیشترین آسیب‌ دیدگی از کرونا ایالات متحده رتبه پنجم را با توجه به نسبت تعداد موارد مبتلا به تعداد جمعیت این کشور به دست اورده است.

اکنون در ایالات متحده آمریکا نزدیک به 30 مورد ابتلا به کرونا به ازای هر 10000 نفر وجود دارد که پس از آن کشورهای بلژیک، سویس و ایتالیا در ردیف‌های بعدی قرار دارند.