.
.
.

زنی که یک قرن پیش آنفولانزای اسپانیا را شکست داد و اکنون کرونا را به چالش کشید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

یک زن آمریکایی اهل نیویورک یک قرن پیش هنگامی که بیماری همه‌گیر آنفولانزای اسپانیا در جهان شیوع کرد و جان میلیون‌ها انسان را گرفت، او از بیماری همه‌گیر آن زمان نجات یافت. این بانوی سالمند کنون با بیماری کرونا «کووید 19» دست و پنجه نرم کرده و این بیماری را نیز شکست داده است.

آنجلینا فریدمن که قبلا در خانه سالمندان مشرف به دریاچه موهیگان زندگی می‌کرد، در تاریخ 21 مارس برای معاینات پزشکی به بیمارستان منتقل شد، در بیمارستان پس از آزمایش کرونا مشخص شد که او به کرونا مبتلا شده است به همین دلیل در بیمارستان بستری شد.

به گزارش ایستگاه تلویزیونی WPAX ، این بانوی 101 ساله نیویورکی پس از چند هفته تب‌ غیر مستمر بلاخره از بیماری کرونا بهبود یافت.
طبق این گزارش روز 20 آوریل آزمایش دوم کرونا بر او انجام شد و این بار منفی نشان داد. بدان معنی که او از بیماری کرونا جان سالم به دربرده است.

در همین حال جوآن مرولا، دختر آنجلینا به تلویزیون WPAX گفت: «مادر من زنده ماند، او «دی ان ای» بشری فوق العاده‌ای دارد.

آنجلینا فریدمن در سال 1918 در یک کشتی حامل مهاجران از ایتالیا به نیویورک چشم به جهان گشود. مادرش هنگام تولد در کشتی جان باخت.

آنجلینا زنده ماند و ازدواج کرده و بچه دار شد. در زمان شیوع بیماری آنفولانزای اسپانیا همسرش هارولد و ده فرزندانش را از دست داد و خود به زندگی‌اش ادامه داد تا اینکه در قرن 21 شاهد شیوع بیماری همه‌گیر دیگری به نام کرونا باشد. او این بار این نیز بیماری را شکست داد.