.
.
.

سه کشته و 15 زخمی در حمله انتحاری در کابل افغانستان

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

وزارت امور داخله افغانستان اعلام کرد، در نتیجه یک حمله انتحاری چهارشنبه 29 آوریل در شهر کابل سه نفر کشته و 15 نفر دیگر زخمی شدند.

طارق آرین سخنگوی این وزارت در توییتی نوشت، این حمله حوالی ساعت 8 صبح امروز به وقت محلی در ساحه «ریشخور» مربوط ولسوالی چهار آسیاب کابل رخ داد.

آرین اضافه کرد، مهاجم انتحاری مواد منفجره همراه اش را میان غیرنظامیان انفجار داد که در نتیجه سه نفر کشته و 15 نفر دیگر زخمی شدند.

در همین حال، برخی منابع خبری گزارش دادند که این حمله انتحاری در «قراول قول اردوی ارتش» در ساحه ریشخور کابل رخ داده است.
هنوز هیچ گروهی مسئولیت این رویداد به عهده نگرفته است.

این حمله انتحاری در شرایطی رخ داده که نمایندگی سیاسی سازمان ملل متحد(یوناما) در کابل دوشنبه 27 آوریل با نشر اعلامیه ای نوشت، طی سه ماه اول 2020 بیش از 500 غیرنظامی در افغانستان کشته شدند و 760 غیرنظامی دیگر زخم برداشتند.

در این اعلامیه آمده بود، در مجموع 1293 مورد تلفات افراد غیرنظامی شامل 533 کشته و 760 زخمی در جریان سه ماه اول امسال در افغانستان ثبت شده است که بیش از 150 کودک نیز شامل کشته شدگان اند و هم چنان قربانی اصلی جنگ غیرنظامیان هستند.

براساس این اعلامیه، عناصر مخالف دولت عامل بیشتر تلفات غیرنظامیان اند که شامل طالبان عامل 39 درصد، شاخه خراسان داعش عامل 13 درصد و باقی آمار مربوط عناصر نامشخص مخالف دولت افغانستان می شود. هم چنان یوناما نیروهای طرفدار دولت افغانستان را مسئول 32 درصد تلفات افراد غیرنظامی در جریان سه ماه اول امسال گفته است.