ویدیو؛ پنتاگون رسما ویدیوهایی از بشقاب پرنده‌ها را منتشر کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

پنتاگون به طور رسمی سه فیلم کوتاه را منتشر کرد که یک پدیده هوایی ناشناس را نشان می‌دهد که قبلا توسط یک شرکت خصوصی منتشر شده بود.

بر اساس گزارش سی ان ان، سه‌شنبه 28 آوریل 2020، این فیلم‌ها آنچه را که به نظر می‌رسد اشیاء پرنده ناشناس با سرعت حرکت بالا است را نشان می‌دهد که توسط دوربین‌های مادون قرمز ضبط شده‌اند. دو ویدیو از سه ویدیوی منتشر شده شامل صدای نیروهای نظامی است که با تعجب به سرعت حرکت این اشیاء واکنش نشان می‌دهند و یکی از آنها حدس می‌زند که این شی پرنده احتمالا یک پهپاد باشد.

Advertisement

نیروی دریایی آمریکا پیش از این، صحت فیلم‌ها را در سپتامبر سال گذشته تایید کرده بود. طبق گفته‌های سخنگوی پنتاگون، «به منظور پاک کردن تصورات غلط از سوی مردم مبنی بر اینکه آیا فیلم‌هایی که در حال پخش است واقعی است یا نه، یا اینکه آیا فیلم‌های بیشتری وجود دارد» این ویدیوها به طور رسمی منتشر شده است.

گُف در بیانیه‌ای گفت: «پس از بررسی دقیق این اداره، مشخص شد که انتشار مجاز این فیلم‌های غیرطبقه‌بندی شده هیچگونه سیستم یا توانایی حساسی را افشا نمی‌کند و تاثیر منفی بر هرگونه تحقیقات بعدی درباره تهاجم فضایی نظامی توسط پدیده‌های فضایی ناشناخته ندار».
در حال حاضر نیروی دریایی دستورالعمل رسمی برای چگونگی گزارش خلبانان خود هنگام مواجهه با بشقاب پرنده‌ها دارد.

فیلم‌های نیروی دریایی آمریکا، ابتدا برای اولین بار بین دسامبر سال 2017 و مارس 2018 توسط یک شرکت که درباره اطلاعات مربوط به پدیده‌های هوایی ناشناس مطالعه می‌کند، منتشر شد.

در سال 2017، یکی از خلبانانی که در سال 2004 یکی از اشیاء ناشناس را دیده بود، به سی ان ان گفت که سرعت حرکت این شی پرنده به شکلی بود که او نمی‌تواند توضیح دهد.

دیوید فرور، خلبان بازنشسته نیروی دریایی ایالات متحده افزود: «همانطور که به آن نزدیک شدم ... به سرعت در جنوب شتاب گرفت و در کمتر از دو ثانیه به طور ناگهانی ناپدید شد، مانند یک توپ پینگ‌پنگ که ضربه می‌خورد از دیوار بالا رفت و به راه دیگر مسیرش را تغییر داد».

پنتاگون پیش از این، به عنوان بخشی از برنامه طبقه‌بندی شده، ضبط هوایی از اشیاء ناشناخته را مورد مطالعه قرار داده است. طبق گفته پنتاگون، این برنامه در سال 2007 راه‌اندازی شد و در سال 2012 به پایان رسید، زیرا آنها ارزیابی کردند که اولویت‌های دیگری وجود دارند که نیازمند بودجه هستند.

با این وجود، لوئیس الیزوندو، رئیس پیشین برنامه طبقه‌بندی شده، در سال 2017 به سی ان ان گفت كه وی شخصاً معتقد است «شواهد بسیار قانع‌کننده‌ای وجود دارد كه ما ممکن است تنها نباشیم».

او گفت که در اعتراض به رازداری پیرامون این برنامه و مخالفت داخلی با بودجه آن، در سال 2017 از وزارت دفاع استعفا داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم