شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به یک هزار و 828 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وحیدالله مایار سخنگوی وزارت صحت عامه(بهداشت) افغانستان سه شنبه 28 آوریل در نشست خبری در کابل گفت، در 24 ساعت گذشته 125 مورد مثبت تازه در این کشور ثبت شد که با ثبت این موارد آمار مجموع مبتلایان به یک هزار و 828 نفر رسید.

به گزارش روزنامه «اطلاعات روز» مایار اضافه کرد، این مورد مثبت تازه شامل 21 نفر در هرات، 15 نفر در کابل، 15 نفر در قندهار، 10 نفر در بلخ، 9 نفر در لوگر، 8 نفر در جوزجان، 7 نفر در پنجشیر، 7 نفر در لغمان، 7 نفر پکتیا، 6 نفر در غزنی، 6 نفر در تخار، 5 نفر در ننگرهار، دو نفر در هلمند، دو نفر در میدان‌وردک، دو نفر در کنر، یک نفر در بادغیس، یک نفر در کاپیسا و یک نفر دیگر در ولایت بدخشان می شوند.

وی علاوه کرد، تا کنون 58 نفر بر اثر ویروس کرونا در افغانستان جان باخته و 228 نفر دیگر مصاب به این ویروس بهبود یافته اند.

مایار اظهار کرد، ویروس کرونا در 33 ولایت این کشور شیوع پیدا کرده که ولایت های کابل، هرات، قندهار و بلخ بیشترین افراد آلوده به این ویروس را دارند.

سخنگوی وزارت صحت عامه افغانستان از مردم خواست از گشت و گذار غیرضروری اجتناب کنند به توصیه های صحی این وزارت توجه جدی نمایند.

گفتنی است که الیس ویلز معاون وزارت خارجه امریکا در امور آسیای جنوبی و مرکزی سه شنبه 28 آوریل در توییتی از افغان ها خواست که در راستای مبارزه با ویروس کرونا متحد باشند.

هم چنان زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان نیز یکشنبه 26 آوریل در توییتی از تمام گروه‌های افغان خواست انرژی شان را برای مبارزه با ویروس کرونا صرف کنند که این ویروس دشمن مشترک همه است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم