شمار قربانیان و مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا همچنان رو به افزایش است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنا به گزارش دانشگاه جانز هاپکینز شمار قربانین و مبتلایان به ویروس جدید کرونا همچنان در ایالات متحده آمریکا افزایش یافته به طوری که طی 24 گذشته منتهی به شامگاه دوشنبه 27 آوریل 2020 تعداد 1303 تن جان خود را بر اثر ابتلا به این بیماری از دست داده و شمار مبتلایان نیز از مرز یک میلیون فراتر رفته است.

بنا به گزارش آماری ارائه شده در ساعت 20:30 شامگاه دوشنبه از سوی دانشگاه جانز هاپکینز شیوع همه‌گیر ویروس جدید COVID-19 باعث شده در ایالات متحده آمریکا 56 هزار و 144نفر از میان 987 هزار و 22 مبتلا به ویروس کرونا جان خود را از دست دهند و این در حالی است که تاکنون 111 هزار و 109 نفر از مبتلایان به این بیماری نیز شفا یافته‌اند.

ایالات متحده آمریکا که اولین فوتی مبتلا به کرونا را در اواخر فوریه به ثبت رساند تاکنون چه از نظر تعداد فوتی‌ها و چه از نظر شمار مبتلایان بیشترین کشور آسیب دیده از شیوع همه‌گیر کرونا در جهان بوده به طوری که تاکنون این کشور به تنهایی یک چهارم تعداد فوتی‌ها و یک سوم شمار مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را شامل شده است.

تعداد واقعی مبتلایان به ویروس کووید- 19 در ایالات متحده ترجیحا بسیار زیادتر از این است زیرا که تاکنون تست‌های تشخیص ابتلا به ویروس کرونا به طور گسترده‌ای در این کشور انجام نشده است.

در چین اما در روز 27 آوریل تعداد مبتلایان به ویروس کرونا تنها از 3 مورد در روز قبل از آن به 6 مورد مبتلا افزایش یافته به طوری که تعداد مبتلایان به ویروس کووید- 19 در این کشور تاکنون به 82836 تن رسیده است.

در همین راستا کمیته ملی بهداشت چین سه‌شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در میان مسافرانی که از خارج به این کشور وارد شده‌اند در روز دوشنبه به 3 تن افزایش یافته است.

همچنین تعداد مواردی که هیچ‌گونه علائمی از خود نشان نداده‌اند در روز دوشنبه و در مقایسه با 25 نفر در روز قبل از آن به 40 نفر افزایش یافته است.

این در حالی است که تعداد فوتی‌های مبتلا به ویروس کرونا در چین قاره‌ای تا سطح 4633 تن همچنان به دون تغییر مانده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید