سمیر جعجع: اوضاع در لبنان «پیچیده و خطرناک» است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سمیر جعجع رئیس حزب نیروهای لبنانی دوشنبه 27 آوریل 2020 تاکید کرد که اوضاع در لبنان «پیچیده و خطرناک» است و باید جبهه‌ای در مخالفت با حزب الله تشکیل داد.

سمیر جعجع همچنین در گفتگو با «العربیه» گفت که « دولت حسان دیاب هیچ دستاوردی برای لبنان نداشته و در هیچ حکومتی که حزب الله بر آن کنترل دارد، مشارکت نخواهیم کرد».

رئیس حزب نیروهای لبنانی همچنین افزود « همگام با جریان المستقبل و حزب سوسیالیست برای دسیابی به تفاهمی مشترک ادامه می‌دهیم».
جعجع همچنین تاکید کرد که او بابت رسیدن میشل عون به مقام ریاست جمهوری لبنان پشیمان نیست، او همچنین توضیح داد که حزب الله معضلی بزرگتر از رئيس جمهوری ایجاد کرده است.

سمیر جعجع درباره تظاهرات مردمی که در لبنان در جریان است تاکید کرد که او با خواسته‌های مردم لبنان اشتراک دارد.

جعجع همچنین در «توئیتر»گفته بود چنانچه سرنگونی دولت حسان دیاب اوضاع را بهبود بخشد برای ماندن آن تلاش نخواهیم کرد، اما ما اکنون در انتظار این هستیم که ببینیم این دولت چه چیزی انجام خواهد داد؛ «و اوضاع در لبنان حساس و خطرناک است».

سمیر جعجع در ادامه سخنانش به العربیه گفت « پایه‌های لبنان قوی است و مشکل در نحوه مدیریت دولت است و باید ساختار حکومتی در کشور تغییر یابد». او همچنین تاکید کرد که سرنوشت لبنانی‌ها در دست آنها است و انتخابات تعیین کننده خواهد بود».

این در حالی است که لبنان دوشنبه شاهد تظاهرات پراکنده‌ ضد دولتی در مناطق مختلفی از این کشور بود که در آن تظاهرکنندگان تلاش کردند در اعتراض به اوضاع معیشتی تحت عنوان «انقلاب گرسنگان» مسیر اتوبان زوق مصبح در شهرستان کسروان را مسدود کنند.

بنا به گزارش آژانس ملی اطلاع‌رسانی لبنان نیروهای امنیتی شامل ارتش و پلیس از سویی تلاش کردند این مسیر را باز کنند که تجمع‌ها باعث شلوغی و ترافیک سنگین در اتوبان شده است.

همچنین تظاهرات کنندگان لبنانی در نقطه دیگری نیز مجددا تلاش کردند مسیر را مسدود کنند که نیروهای امنیتی لبنانی مانع از این اقدام آنها شده است.

تظاهرکنندگان در درگیری با نیروهای امنیتی لبنان بطری‌های آب معدنی به سوی آنها پرتاب کرده و دو طرف در ادامه از نزدیک با همدیگر درگیر شده و با هم مشاجره کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم