ترامپ: طرح اجبار چین به پرداخت غرامت به دلیل کرونا را بررسی مى‌كنيم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دونالد ترامپ رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا سه‌شنبه 28 آوریل 2020 اعلام کرد که او طرح اجبار چین به پرداخت غرامت به دلیل کرونا را در دست بررسی دارد.

به گزارش خبرگزاری‌ها دونالد ترامپ با اشاره به این‌که تمام جهان اکنون تاوان بحران شیوع همه‌گیر کرونا را می‌پردازد که در آن یک طرف از ابتدا خوب عمل نکرده است، افزود « تلاش می‌کنیم بیماران مبتلا به ویروس کووید - 19 را معالجه و اقتصاد کشورمان را بازگشایی کنیم».

ترامپ در کنفرانس کمیته بحران آمریکا درباره آخرین تحولات پاندمی کرونا گفت که تست‌های تشخیص کرونا که در ایالات متحده آمریکا انجام شده تاکنون چند برابر تعداد تست‌هایی است که در کشوری دیگر انجام شده است.

او همچنین افزود که تعدادی از کشورها در تماس با واشینگتن بودند تا از طرح آمریکا برای بازگشایی اقتصاد مطلع شوند.

ترامپ همچنین افزود «صدها هزار از تجهیزات حفاظت شخصی را فراهم کردیم و آمار و ارقامی دقیق را ارائه دادیم اما کشورهایی دیگر اینچنین عمل به مثل نکرده‌اند».

رئیس جمهوری آمریکا همچنین تاکید کرد که اقتصاد کشورش در طول سال بهبود خواهد یافت و «سال آینده بسیار اید‌ه‌آل خواهد بود».
او گفت که آمریکا دارای بهترین اقتصاد در جهان است اما پاندمی کرونا به آن آسیب رساند.

از سویی کمیته بحران گفت که روزانه 50 هزار تست تشخیص کرونا در آمریکا انجام می‌شود و در این راستا «تلاش می‌شود که این تعداد به 100هزار تست کرونا برسد».

بیش از 3 میلیون نفر آمار مبتلایان به کرونا در جهان

بنا به گزارش آماری ارائه شده از سوی خبرگزاری فرانسه تا ساعت 20:50 به وقت گرینویچ دوشنبه تعداد تشخیص داده شده مبتلایان به ویروس جدید کرونا در جهان به بیش از 3 میلیون نفر افزایش یافت که از این تعداد %80 درصد در اروپا و ایالات متحده آمریکا هستند.

طبق این آمار از زمان ظهور ویروس کرونا در دسامبر گذشته در چین تاکنون 3 میلیون و 3 هزار و 344 نفر در سرتاسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شدند 209 هزار و 388 نفر از این افراد در پی ابتلا به این ویروس کشنده جان خود را از دست دادند.

همچنین تاکنون تعداد مبتلایان در اروپا به 1,393,779 نفر رسید که از این تعداد 126,233تن فوت شدند. همچنین در ایالات متحده آمریکا 980,008 نفر مبتلا شده که 55,637 تن از آنها فوت شدند.

از آنجایی که تست‌های تشخیص موارد ابتلا به کرونا در تعدادی از کشورها تنها محدود به مواردی است که نیاز به درمان در بیمارستان‌ دارند، شمار کنونی مبتلایان به کرونا تنها منعکس کننده بخشی از افراد مبتلا به ویروس کرونا است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم