یک روزنامه‌نگار قطری در زندان و تحت شکنجه کشته شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

سازمان عربی حقوق بشر در بریتانیا و اروپا و اتحادیه حقوق و آزادی‌های خلیج با انتشار بیانیه‌ای از دولت قطر خواستند درباره فهد بوهندی، روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای که در زندانی در دوحه تحت شکنجه کشته شد، توضیح دهد.

در این بیانیه آمده که فهد بوهندی، روزنامه‌نگار مخالف رژیم قطر از سه سال پیش در زندان به سر می‌برد و تا کنون سازمان‌های حقوق بسیاری از دولت قطر خواسته بودند، او را آزاد کند.

Advertisement

بوهندی پیش از این و در پی اقدام به اعتصاب غذا به زندان انفرادی افکنده شده و پس از آن به زندان هامور دوحه انتقال داده شد.

سازمان عربی حقوق بشر در بریتانیا و اروپا گفت که از خانواده بوهندی اطلاعاتی دریافت که که براساس آن فهد بوهندی به همراه تعداد دیگری از زندانیان در پی شورش‌های روزهای اخیر در اعتراض به انتشار ویروس کرونا در زندان، تحت شکنجه قرار گرفته است.

فهد بوهندی روزنامه‌نگار 37 ساله (متولد 1983) قطری، متاهل و پدر دو فرزند است که از دانشگاه تساید بریتانیا فارغ‌التحصیل شده و به عنوان مدیر مرکز ابتکار فرهنگی کار می‌کرد. او سال‌ها پیش در قطر دستگیر و همه صفحاتش در شبکه‌های مجازی بسته شده و از آن زمان تا زمان مرگ، دولت قطر اطلاعاتی درباره سرنوشت او منتشر نکرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم