.
.
.

کشته شدن شماری از نیروهای سپاه پاسداران و حزب‌الله در حمله هوایی اسرائیل به سوریه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:

منابع سوری روز دوشنبه 27 آوریل از حملات جنگنده‌های اسرائیلی به شماری از مواضع سپاه پاسداران ایران و حزب الله لبنان در سوریه خبر دادند.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه در این حمله هوایی اسرائیلی دست کم 4 شبه نظامی ایرانی و تعدادی از نیروهای سوری کشته شده‌اند.

رسانه‌های دولتی سوریه ضمن تایید این خبر اعلام کردند که پدافند ارتش این کشور جنگنده‌های اسرائیلی را مجبور به ترک حریم هوایی این کشور کرد.

دیدبان حقوق بشر سوریه در تماس با شبکه الحدث گفت: «حملات اسرائیل مواضع نظامی سپاه پاسداران ایران را هدف قرار داد و چنین پایگاه و مرکز نظامی متعلق به شبه نظامیان تابع تهران در جنوب دمشق به کلی منهدم کرد

طبق گفته دیدبان حقوق بشر در این حمله 4 فرمانده از نیروهای سپاه و تعدادی از افراد حزب الله لبنان و جند شبه نظامی از شبه نظامیان وابسته به سپاه قدس کشته شدند.

منابع العربیه و الحدث، با بیان اینکه مواضع مورد هدف حملات جنگنده‌های اسرائیلی شاهد تجمع شبه نظامیان حزب الله لبنان و برخی از شبه نظامیان تابع سپاه در سوریه هستند، افزودند، حملات هوایی بیشتر بر مواضعی در مناطق سیده زینب، المزه، صحنایا و کوه‌های المنانع در حومه دمشق متمرکز شد.

دیدبان حقوق بشر سوریه اعلام کرد، انفجارهای شدید ناشی از این بمباران دمشق و مناطق آن را به شدت تکان داد. این بمباران مواضع سپاه پاسداران ایران و شبه نظامیان تابع آن را در جنوب و جنوب غربی دمشق هدف قرار داده است.

رسانه‌های رژیم سوریه ادعا کرد، در این حملات سه تن از افراد غیر نظامی کشته شدند.

رسانه‌های سوری سه شنبه هفته گذشته نیز از کشته شدن 9 تن از شبه نظامیان وابسته به ایران در حملات موشکی اسرائیل به خاک سوریه خبر داده بودند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم