نخست‌وزیر ایتالیا از آغاز دوباره سری A فوتبال حمایت کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

نخست‌وزیر ایتالیا، برای از سرگیری فعالیت‌ها، تحت رهنمودهای فاصله‌گیری اجتماعی، همه تلاش خود را به کار گرفته است.

بر اساس گزارش وب‌سایت گل، دوشنبه 27 آوریل 2020، دولت ایتالیا روز گذشته تایید کرد که بازیکنان در سری آ ایتالیا اجازه دارند تمرین‌های انفرادی را از 4 مه به بعد از سر بگیرند.

این لیگ از ماه مارس به دلیل همه‌گیری کروناویروس به حالت تعلیق درآمده بود، ایتالیا یکی از کشورهایی بود که به دلیل شیوع این بیماری با بحران روبرو شد.

تا روز یکشنبه بیش از 197000 مورد ابتلا به این بیماری در سطح ایتالیا گزارش شده که بیش از 26000 نفر جان خود را از دست داده‌اند، اما موارد ابتلا در هفته‌های اخیر، به دلیل اقدامات سخت قرنطینه، کند شده‌اند.

جوزپه کونته نخست‌وزیر ایتالیا، به دنبال کاهش محدودیت‌ها است و فوتبال یکی از مواردی است كه از آزادی بیشتری برخوردار خواهد شد.

او در یک کنفرانس مطبوعاتی که روز یکشنبه برگزار شد، گفت: «از 4 ماه مه به بعد، ورزشکاران حرفه‌ای و علاقه‌مندان به کشور می‌توانند ضمن رعایت قوانین فاصله‌گیری اجتماعی، در پشت درهای بسته تمرین کنند».

مرحله اولیه تمرین فردی دو هفته به طول می‌انجامد و جلسات تمرین گروهی نیز از 18 مه آغاز خواهد شد. هنوز مشخص نشده است که چه موقع سری آ قادر به از سرگیری رقابت‌ها خواهد بود، اگرچه 31 مه به عنوان تاریخ احتمالی این اقدام ذکر شده است.

کونته پس از گذشت تقریباً دو ماه از متوقف شدن فعالیت‌ها در ایتالیا که در پی ترس و وحشت ناشی از شیوع کووید 19، روی داد، سعی دارد به تدریج ایتالیا را به حالت عادی بازگرداند.

کونته در مصاحبه‌ای گفت: «ما هنوز در شرایطی نیستیم که آزادی کامل را ایجاد کنیم، اما در حال جستجوی روشی هستیم تا قوانین سخت فعلی را کاهش دهیم».

او افزود: «ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که با تضمین حفظ سلامتی، از ایجاد آزادی بیشتر در قوانین پیشگیری جلوگیری شود».

بیشترین بازدید موضوعات مهم