ظهور مجدد داعش در غرب عراق و حمله این گروه به روستایی در الانبار

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

منابع امنیتی عراق شامگاه یکشنبه 26 آوریل از حمله داعش به روستایی در استان انبار و کشته شدن یکی از شیوخ قبایل و ربودن فرزندش توسط این گروه تروریستی خبر دادند.

داعش طی سال‌های گذشته هزاران نفر در عراق و سوریه را از خانه‌های خود آوار کرد، شب گذشته با قتل یکی از مسئولان عراقی این استان و ربودن دختر او بار دیگر باعث ایجاد رعب و وحشت در این استان شده است.

Advertisement

به گزارش هسته امنیتی امور رسانه‌ای عراق، گروهی از شبه نظامیان داعش شامگاه یکشنبه به یک روستا در منطقه «الولید» در استان انبار حمله کرده و یک نفر را ربوده‌اند».

این منبع افزود: «یک نیروی امنیتی وابسته به تیپ چهارم گردان یکم پس از اطلاع از حمله داعش بلافاصله عناصر تروریستی داعش را غافلگیر کرده و با آنها درگیر شد که این درگیری منجب به کشته شدن یکی از عناصر و زخمی شدن و متواری شدن بقیه افراد این گروه تروریستی شد».

هسته امنیتی امور رسانه‌ای عراق افزود: «در پی این درگیری شیخ طلال مطر العمسی، برادر و همسرش زخمی شدند که بعد برای معالجه و درمان به بیمارستان منتقل شدند».

طبق این گزارش شیخ طلال العمسی بر اثر خونریزی و شدت زخم‌هایش در بیمارستان جان خود را از دست داد».

در همین حال عبدالمنعم الطرموز، مدیر منطقه الولید از درگذشت شیخ قبیله العموس به دلیل زخمهای شدید خبر داد.

الطرموز در مصاحبه مطبوعاتی اظهار داشت: «طلال العمسی شیخ قبیله العموس از قبایل عنزه طلال در پی درگیری با داعش زخمی شد و سپس در بیمارستان عمومی الرطبه جانش را از دست داد».

این منابع افزودند که شبه نظامیان داعش موفق شدند یکی از فرزندان شیخ طلال را با خود به جای نامشخصی انتقال دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم