در حمله هیئت تحریر الشام به ارتش ترکیه 4 سرباز ترک کشته شدند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دیدبان حقوق بشر سوریه روز دوشنبه 27 آوریل اعلام کرد، در پی حمله شبه نظامیان «هیئت تحریر الشام» به ایستگاه‌های بازرسی ارتش ترکیه در جاده حلب – لاذقیه دهها سرباز ترک زخمی شدند.

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه بالگردهای ارتش ترکیه برای انتقال دادن زخمی‌های این کشور که در درگیری با هیئت تحریر الشام زخمی شدند، وارد منطقه جنوب شرقی ادلب شدند.

Advertisement

جبهه تحریر الشام بر سر توافق ترکیه با روسیه در رابطه با کنترل جاده اصلی «ام 4 » با آنکارا اختلاف دارد این تشکیلات تندرو اسلامی پیشتر هشدار داده بود که توافق مذبور را به رسمیت نمی شناسد. بر اساس توافق روسیه و ترکیه حاده «ام 4» توسط ارتش ترکیه و نیروهای روس کنترل می شود.

در همین حال جناح‌های اسلامی مسلح طرفدار ترکیه برای میانجگیری میان ترکیه و هیئت تحریر الشام، با رهبران این جبهه وارد مذاکره شده و جلساتی را با هدف آرام کردن اوضاع و شکستن تحصن در جاده بین المللی «m4» که سوری‌های طرفدار این جبهه در آنجا برگزار کردند، برگزار کردند.

هیئت تحریر الشام، در پاسخ به حمله نیروهای آنکارا که اعضای آن را در بزرگراه بین المللی «حلب – لاذقیه» مورد هدف قرار داده بودند، به ایستگاه‌های ارتش ترکیه در منطقه «النیرب» هجوم کرده و 4 سرباز ترک را کشته و چندین سرباز دیگر را زخمی کردند.

دیدبان حقوق بشر سوریه همچنین از کشته شدن دو عضو و زخمی شدن سه نفر دیگر از هیئت تحریر الشام خبرداد.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه این افراد هنگامی که در منطقه‌ای از ادلب شرقی با خودرویی در حال نقل مکان بودند مورد هجوم یک پهپاد ارتش ترکیه‌ای قرار گرفتند و کشته شدند.

نیروهای ترکیه اقدام به برداشتن چادرهای اعتصاب کنندگان مخالف توافق ترکیه و روسیه در نزدیکی شهر نیراب و در نزدیکی بزرگراه بین المللی حلب –لاذقیه کردند در پی اقدام ترکیه نیروهای تحریر الشام با ارتش ترکیه درگیر شدند.

روز یکشنبه نیز 4 عضو از هیئت تحریر الشام توسط نیروهای ارتش ترکیه کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم