ائتلاف عربی بر ضرورت لغو هر اقدام مخالف با توافق ریاض تاکید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

ائتلاف عربی حمایت از دولت قانونی یمن و در مقدمه‌ آنها پادشاهی عربی سعودی و امارات متحده عربی دوشنبه 27 آوریل 2020 بر ضرورت بازگشت اوضاع به وضعیت سابق پیش از اعلام وضعیت فوق‌العاده از سوی شورای انتقالی در بیانیه اخیر آن در پی تحولات و حوادث پیش آمده، در (عدن) پایتخت موقت و بعضی از استان‌های جنوبی جمهوری یمن، تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی (واس) ائتلاف عربی ضمن اشاره به استقبال گسترده بین‌المللی و حمایت مستقیم سازمان ملل متحد، بر ضرورت لغو هر گونه اقدام مخالف توافق ریاض و تسریع در اجرایی شدن آن تاکید کرد.

Advertisement

ائتلاف عربی توضیح داد که برای اجرایی کردن توافق ریاض که چارچوبی مورد توافق دو طرف برای متحد کردن صف‌های مردم یمن، بازگشت ساختارهای حکومتی و مقابله با خطر تروریسم فراهم می‌کند، گام‌هایی عملی و روشمند برداشته و همچنان برمی‌دارد.

ائتلاف عربی افزود که مسئولیت بر عهده طرفی‌هایی است که توافق ریاض را امضا کرده‌اند تا اقدامات ملی روشنی در راستای اجرایی کردن مفاد توافق که در چارچوبی هماهنگ و هم‌زمان مورد تایید دو طرف است، اتخاذ شود.

ائتلاف عربی ضمن دعوت به توقف هر گونه فعالیت‌ها یا تحرکات تنش‌آمیز، خواستار بازگشت فوری و بدون تاخیر به روند تکمیل اجرایی شدن توافق ریاض و ترجیح منافع مردم یمن بر هر منافع دیگر و تحقق اهداف بازگشت حکومت، پایان دادن به کودتا و رویارویی با سازمان‌های تروریستی شد.

ائتلاف عربی که رهبری آن را پادشاهی عربی سعودی بر عهده دارد همچنین بر ادامه حمایت از دولت قانونی یمن، اجرایی کردن توافق ریاض از جمله آن تشکیل دولت شایسته‌ سالار بر اساس متن توافق ریاض و آغاز فعالیت‌های آن از پایتخت موقت (عدن)، برای مقابله با چالش‌ها، معضلات اقتصادی و توسعه‌ای در سایه بلایای طبیعی از جمله سیل‌ها و سیلاب‌ها و همچنین نگرانی‌ها از شیوع پاندمیک کرونا و خدمات‌رسانی به مردم یمن، تاکید کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم