آمریکا معافیت واردات برق عراق از ایران را به مدت 1 ماه تمدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

وزارت خارجه آمریکا بامداد روز دوشنبه 27 آوریل از موافقت واشینگتن با تمدید معافیت‌های واردات برق عراق از ایران به مدت 90 روز دیگر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، یک مقام ارشد در وزارت امور خارجه آمریکا به نقل از مایک پمپئو وزیر خارجه این کشور با تایید تمدید معافیت‌های صادرات برق ایران به عراق گفت، مدت تمدید این معافیت نسبت به دوران قبل کوتاه‌تر است.

Advertisement

وزارت خارجه آمریکا همچنین درباره تمدید مجدد معافیت‌ها اعلام کرد، ارزیابی تمدید دوباره معافیت‌ها پس از تشکیل یک دولت معتبر و مورد اعتماد در عراق صورت خواهد گرفت.

به گفته این مقام آمریکایی، مایک پومپیو معافیت دوباره واردات برق از ایران را به این دلیل تمدید کرد تا فرصتی برای تشکیل دولت مورد اعتماد داده شود.

او افزود تمدید معافیت واردات برق عراق از ایران تا تشکیل حکومت جدید در بغداد ادامه خواهد داشت.

طبق گزارش رویترز معافیت این دوره آمریکا برای عراق تا 26 ماه مه اعتبار دارد، این در حالی است که پیش از این معافیت‌های آمریکا برای واردات برق عراق از ایران هر سه ماه یا چهار ماه یکبار تمدید می‌شد.

ایالات متحده تأكید كرد، به این شرط با واردات برق عراق این كشور تولید كننده نفت و عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت اوپک، از ایران موافقت کرد، که این کشور پس از مدت معینی به سمت خودکفایی انرژی حرکت کند و واردات انرژی برق از ایران را متوقف کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم