با خالی شدن بیمارستان‌هاى ووهان از بیماران کرونایی درهای شهر به روی گردشگران باز شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

با کاهش چشمگیر موارد ابتلا به بیماری کرونا در چین به نظر می رسدن کشور ثبت شده است ، به نظر می رسد که این کشور در مسیر بهبودی کامل از بیماری کرونا که بیش از 193 کشور در سراسر جهان را گرفتارکرده، گام نهاده است.

یک مقام ارشد در وزارت بهداشت چین روز یکشنبه به خبرنگاران گفت، بیمارستان ووهان در استان هوبی ، که ویروس کرونا از آن برخواست، از هرگونه موارد اصابت خالی شده است.

مه فنگ، سخنگوی کمیته ملی بهداشت چین در گفت‌وگوی مطبوعاتی گفت: «آخرین خبرها این است که تا 26 آوریل تعداد مبتلایان جدید در ووهان به صفر رسیده است این به لطف تلاش‌های مشترک ووهان و کارمندان پزشکی از سراسر این کشور است».

این شهر 46452 مورد یا 56 درصد از کل موارد ابتلا به بیماری کرونا در چین را به خود اختصاص داده بود.

شهر ووهان همانطور شاهد مرگ 3869 نفر بر اثر بیماری کرونا، یعنی چیزی در حدود 84 درصد از تعداد کل جانباختگان ویروس کرونا در چین بوده است.

باز کردن درها به روى گردشگران

استان هوبی 63.2 درصد از اماکن توریستی خود را از باز کرد و این مراکز فعالیت خود را از سر گرفتند. روز یکشنبه ، مقامات محلی در استان مرکزی چین گفتند که پس از مهار کردن اپیدمی کرونا 266 مکان گردشگری در سطح A بازگشایی شده است.

مقامات محلی در بخش فرهنگ و گردشگری همچنین توضیح داده اند که در بین مکان های توریستی، 12 مورد توریستی از مکان‌های توریستی 5A هستند.

چین با صدور بخشنامه‌ای در باره مقررات مسافرت در ایام تعطیلات روز جهانی کارگر که از ماه مه آینده آغاز و به مدت 5 روز ادامه داشت، از کلیه اماکن گردشگری که فعالیت خود را از سر گرفته‌اند، خواست تا برای جلوگیری از انتشار مجدد ویروس، ظریفیت پذیرش روزانه بازدیدکنندگان را تا 30 درصد محدود کنند.

این در حالی است که تاکنون نزدیک به 3 میلیون انسان در سراسر جهان به این بیماری مبتلا و بیش از دویست هزار نفر نیز جان خود را از دست از دست داده‌اند.

ایالات متحده آمریکا در آمار مرگ و میر و مبتلایان در خط مقدم کشورها قرار گرفته است . این کشو نزدیک به یک میلیون مبتلا و بیش از پنجاه و سه هزار قربانی داشته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم