مسلمانان فنلاند هر روز 12 ساعت بیشتر از مسلمانان آرژانتینی روزه می‌گیرند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

هر ساله با آغاز ماه رمضان بحث‌ها درباره ساعات روزه‌داری در طول شبانه‌روز در میان کشورهای مختلف بالا می‌گیرد. بررسی‌ها نشان می‌دهد مسلمانان ساکن فنلاند در هر 24 ساعت شبانه روز، 23 ساعت و 5 دقیقه و مسلمانان آرژانتین تنها 11 ساعت باید روزه بگیرند.

به دلیل موقعیت جغرافیایی خاص، مسلمانان هر کشوری ساعات کمتر یا بیشتری نسبت به سایر مسلمان روزه می‌گیرند ولی به طور کل هر چه محل زندگی مسلمانان به قطب شمال نزدیک‌تر باشد، ساعات روزه‌داری آنها طولانی‌تر و هر چه به قطب جنوب نزدیک‌تر باشند، ساعات روزه‌داری آنها کوتاه‌تر است.

مسلمانان اغلب کشورهای عربی بین 14 تا 15 ساعت در روز روزه می‌گیرند ولی مسلمانان روسیه نزدیک به 21 ساعت از روز را روزه‌دارند.

اسلام دومین دین بزرگ در روسیه است و مسلمان جمعیت اصلی مناطق متعددی مانند جمهوری‌های شمال قفقاز، ایگنوشتیا، چچن، داغستان، کاباردینو بالکاریا، قره‌چای و چرکس، باشقیرستان و تاتارستان را تشکیل می‌دهند. مردم شهر بندری مورمانسک که در کرانه خلیج کولا و میان دو دریای بارنتس و دریای سفید قرار دارد، هر روز 20 ساعت و 45 دقیقه روزه می‌گیرند.

در سوی مقابل مردم شهر اسوایا در استان تیرا دل فوئگوی آرژانتین کوتاه‌ترین زمان روزه‌داری را به خود اختصاص داده و در 24 ساعت شبانه‌روز تنها 11 ساعت روزه ‌می‌گیرند. در کشور آرژانتین بین 375 هزار تا 525 هزار مسلمان زندگی می‌کنند و 1.5 درصد جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهند.

مسلمانان فنلاندی اما 23 ساعت و 5 دقیقه از روز را روزه می‌گیرند، به این معنا که تنها 55 دقیقه در هر 24 ساعت افطار می‌کنند.

فنلاند به همراه کشورهای اسکاندیناوی دیگر مانند سوئد و نروژ بیشترین زمان روزه‌داری را به خود اختصاص داده است. در این کشور حدود 100 هزار مسلمان زندگی می‌کنند که اغلب از مهاجرانی هستند که از کشورهای مختلف به فنلاند آمده‌اند، اما علیرغم جمعیت بسیار اندکشان، آزادانه مناسک دینی خود را به جای می‌آورند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم