سامبیا بازیکن «مون پلیه» پس از کمای کرونایی به هوش آمد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مدیر برنامه‌های جونیور سامبیا، اعلام کرد که این بازیکن در نتیجه وخامت حالش پس از ابتلا به ویروس کرونا، توسط پزشکان فرانسوی به کمای مصنوعی برده شد، اما اکنون از این وضعیت خارج شده و حالت تنفس او بهبود یافته است.

وب‌سایت گل، به نقل از مدیر برنامه‌های جونیور سامبیا، گزارش داد که این هافبک 23 ساله تیم فوتبال مون‌پولیه روز گذشته (شنبه) به کما رفته بود اما امروز از این حالت خارج شده و حالش رو به بهبود است.

این بازیکن، روز سه‌شنبه در بیمارستان بستری شد و روز پنجشنبه در بخش مراقبت‌های ویژه قرار گرفت.

به گفته فدریکو گوئررا، سامبیا پس از تشخیص کووید 19 و فرو رفتن در کما، امروز از حالت اغما خارج شده و تنفس او بهبود یافته است.

این بازیکن، روز سه‌شنبه پس از تحمل بیماری معده شدید در بیمارستان بستری شد که در پی آن به شدت استفراغ کرد، وضعیت سامبیا بهبود نیافت و تا روز پنج‌شنبه در بیمارستان فوریت‌های پزشکی در بیمارستانی در مونپلیه بستری شد.

گوئررا به RTL فرانسه گفت: «آنها استفاده از دستگاه‌های تنفسی را متوقف کردند، روند طولانی است، اما او دیگر در حالت اغما نیست. ما احتمالا باید منتظر خبرهای خوب باشیم».

او افزود: «تست سامبیا در ابتدا منفی بود، اما چند روز بعد که آزمایش داد از ابتلای خود به کووید 19 مطلع شد».

گوئررا توضیح داد: «او واقعا قرنطینه را به خوبی رعایت می‌کرد و همه کارهای لازم را انجام می‌داد. شاید هنگام خرید به ویروس مبتلا شده باشد».

سامبیا اولین بازیکنی است که در لوشامپیونه تست کرونایش مثبت می‌شود.

او در این فصل 22 بار بازی کرده و یک گل به ثمر رسانده و یک پاس گل داده است.


بیشترین بازدید موضوعات مهم