برغم کابوس کرونا؛ ویروس احتمالا در ماه می آینده عقب خواهد نشست

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

برغم شمار بالای مبتلایان در آمریکا، دبورا برکس هماهنگ كننده کاخ سفید در مقابله با كرونا خبر مسرت‌بخشی را عنوان کرده و احتمال داد كه این بیماری همه‌گیر به زودی پایان می‌یابد.

او روز یکشنبه 26 آوریل در مصاحبه با فاکس نیوز اظهار داشت: ما بدترین وضعیت را پشت‌سر گذاشتیم.

برکس افزود که شمار مبتلایان و مرگ و میر ناشی از ویروس کرونا که جهان را فرا گرفته، در پایان ماه می به طرز چشمگیری کاهش خواهد یافت.

گفتنی است، اطلاعات علمی و پزشکی در مورد ویروسی که جهان را تکان داد، تا این لحظه، جمع‌بندی یکسانی پیرامون زمان احتمالی پایان آن و یا آغاز موج دوم این پاندمیک، ارائه نداده است.

موج قوی‌تر کرونا

رابرت ردفیلد مدیر مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌های آمریکا، چند روز پیش گفت که پیش‌بینی می‌شود، زمستان آینده، شاهد موج دوم ویروس کرونا در آمریکا باشد که احتمالا بسیار قوی‌تر از موج اول خواهد بود، زیرا به احتمال زیاد با شروع اپیدمی آنفلوانزا، همزمان خواهد شد.

او همچنین افزود: این احتمال وجود دارد که حمله مجدد ویروس به ملت ما در زمستان آینده، وضعیتی سخت‌تر از آنچه که تجربه کردیم را پیش روی ما بگذارد.

آنتونی فاوچی مدیر انستیتوی ملی بیماری‌های عفونی نیز مارس گذشته هشدار داده بود که کرونا می‌تواند به شکل بیماری موسمی در آید و بنابراین در چرخه‌های بعدی بازگردد.

فرانس‌پرس عنوان ساخت که فاوچی با اشاره به این حقیقت علمی که ویروس کرونا در هوای سرد، بهتر از هوای گرم و مرطوب تکثیر می‌شود، گفته بود که كرونا در كشورهایی در نیمکره جنوبی، كه در فصل زمستان هستند ، گسترش خواهد یافت.

این در حالی است که ایالات‌متحده با بیش از یک میلیون مبتلا به کرونا و 54175 هزار جان باخته، رتبه نخست جهان را از نظر شمار مبتلایان و جان‌باختگان ناشی از کرونا را به خود اختصاص داده که خواستگاهش از چین بوده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم