مخالفت دیوان عالی آمریکا به دلیل کرونا با توقف اجرای فرمان ترامپ در مورد مهاجرت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

دیوان عالی کشور آمریکا، جمعه 24 آوریل؛ تلاش ایالت نیویورک و دو ایالت دیگر برای متوقف‌کردن اجرای سیاست ترامپ درخصوص قوانین مهاجرت در جریان پاندمیک کرونا را رد کرد.

این سیاست، اعطای اقامت قانونی دائم به مهاجرانی معین را منع می‌کند که به نظر دولت آمریکا، ممکن است در آینده به کمک مالی دولت، نیازمند شوند. دادگاه، درخواست نیویورک در این خصوص را رد کرد که دو ایالت کونیتیکت و ورمونت نیز در این راستا با نیویورک همداستان شده بودند.

Advertisement

این ایالت‌ها تاکید داشتند که چنین سیاستی، تلاش‌های مقابله با شیوع ویروس کرونا از طریق محروم‌سازی مهاجران در دستیابی به مراقبت‌های بهداشتی و دیگر مزایای عمومی را با اشکال مواجه می‌سازد که از ابزارهای اساسی برای حمایت از مردم به شمار می‌آیند.

مدافعان حقوق مهاجرت از قانون مهاجرت به عنوان «آزمایشی برای سنجش ثروت» انتقاد می‌کنند که به شیوه‌ای ناهنجار، مهاجران رنگین‌پوست را از حقوق خود محروم می‌کند.

ترامپ در 22 آوریل اعلام کرد که برای محافظت از مشاغل در این کشور، مهاجرت به آمریکا به مدت 60 روز به حالت تعلیق در خواهد آمد.

ترامپ در توییتر گفت: «با توجه به حمله کرونا به عنوان دشمن نامرئی و لزوم محافظت از مشاغل شهروندان آمریکائی بزرگوار، من فرمانی اجرایی را امضا خواهم کرد که موقتاً مهاجرت به ایالات‌متحده به حالت تعلیق درآید.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم