وزیر بهداشت بریتانیا: حال جانسون بسیار رضایت بخش است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size

مت هنكوك وزیر بهداشت بریتانیا، روز جمعه 24 آوریل اعلام كرد كه بوریس جانسون نخست‌وزیر، كه پس از بستری شدن در بیمارستان برای معالجه كووید 19، دوران نقاهت را می گذراند، در «وضعیت بسیار خوبی» قرار دارد.

هنکوک به کانال برتانیایی «اسکای نیوز» گفت: «من دیروز (پنج‌شنبه) با او صحبت کردم و او در شرایط بسیار خوبی بسر برده و در حال بهبودی است.»

Advertisement

وزیر بهداشت بریتانیا، اطلاعات منتشر شده توسط روزنامه «دی تلگراف» را تأیید نکرد که نخست وزیر کابینه محافظه کار، روز دوشنبه آینده وظایفش را از سر خواهد گرفت که مسئولیت آن را بشکل موقت به دومینیک راب، وزیر امور خارجه، تفویض کرده بود.

وزیر بهداشت افزود: «من مطمئنم كه او به محض اجازه پزشكان، به کار خود باز خواهد گشت. جانسون هنوز در این مورد تصمیم نگرفته و مراتب را اطلاع خواهد داد.»

به گفته سخنگوی نخست وزیر بریتانیا، جانسون 55 ساله، این هفته با دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا و الیزابت دوم، ملکه بریتانیا گفت و گو داشت.

جانسون ، که در تاریخ 12 آوریل از بیمارستان مرخص شد، در مکانی موسوم چکرز، استراحت گاه خارج از شهر نخست وزیران بریتانیا، به همراه کری سیموندز، نامزد باردار خود، در حال گذراندن دوره نقاهت است.

ترامپ روز پنجشنبه 23 آوریل در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «اوبسیار سرحال به نظر می رسید. فی الواقع من شگفت زده شدم. این همان بوریس سرشار از شور و نشاط است که ما می شناسیم.»

با وجود افزایش فشارها، از جمله بر اردوگاه محافظه کاران، کابینه هر گونه کاستن از محدودیت ها اعمال شده از 23 مارس یا ارائه راهبرد برای خروج از این تدابیر را نامحتمل می داند که قراراست دست کم دو هفته دیگر، ادامه یابد.

هانكوك اظهار داشت: «پاندمیک کرونا در بریتانیا به عنوان یكی از 19 كشور اروپایی که بیشترین آسیب را از شیوع کووید 19 را متحمل شده و جان باختن 19000 نفر را در پی داشته، به نقطه اوج(پیک) خود رسیده و لذا هنوز برای کاستن از شدت تدابیر پیشگیرانه، «بسیار زود » است چرا که نگرانی از« موج دوم » کرونا و افزایش موارد ابتلاء به آن، کاملا وجود دارد.»

از سوی دیگر نیکولا استورگن، نخست وزیر اسکاتلند، روز پنجشنبه 23 آوریل اعلام کرد که کشورش به تدریج از قرنطینه بیرون می اید؛ اما بازگشت مجدداً به آن در صورت لزوم، محتمل است.

به گفته وی تدابیر مربوط به فاصله گذاری اجتماعی، تا مدت های طولانی در اسکاتلند اعمال خواهند شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم